Google | Google Duo

Google Duo konečně začíná podporovat skupinové hovory

Google Duo je jednoduchá aplikace, která zprvu sloužila pouze pro videohovory. Později se přidaly i čistě audio hovory a z mobilní aplikace se stala služba, která je dostupná i na webu. Google nyní dokonce přidává možnost hovoru mezi až čtyřmi účastníky, prozatím ale pouze ve vybraných zemích.

Aplikace Duo od Googlu byla prozatím zaměřená striktně na volání mezi dvěma uživateli, což značně limitovalo její využití. Dostupné sice bylo posílání video či audio zpráv hromadně více kontaktům, o klasický skupinový hovor či chat se ale nejednalo. To se ale nyní mění a Google vyráží do boje proti dalším aplikacím, které něco podobného již dávno umožňují. Jedná se třeba i o Hangouts z vlastní stáje, které ale mají být pro uživatele ukončeny.

V rámci skupinových hovorů jsou prozatím podporováni maximálně čtyři účastníci. Skupiny je možné vytvořit za pomoci nového tlačítka pod výběrem nejoblíbenějších kontaktů. Ty se poté ukládají mezi seznam volaných a je tak snadné se k nim zpětně vrátit.

Novinka je prozatím vypuštěná pouze v několika málo regionech, mezi které patří například Indonésie, kde Google funkci promuje společně s blížícími se svátky. Rozšíření do dalších zemí prozatím nebylo oznámeno, po vyladění funkce je ale pravděpodobné, že zamíří i dále do světa.

Google Duo funguje jako jednoduchá aplikace pro video hovory:

Zdroj: 9to5Google

Diskuze (2) Další článek: Chromebooky poběží i na procesorech AMD Zen+ s grafickými čipy Vega

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,