Google | Mapy Google

Google do Map zabudoval komunikaci s podniky. Přímo z mapy můžete napsat třeba do restaurace

Google Mapy nyní přichází s novinkou, která usnadní zjišťování podrobností ohledně jednotlivých podniků v rámci Google Map. Nově totiž bude možné jim zaslat zprávu přímo z Map a rovnou se zeptat na to, co vás zajímá. Podnikům stačí si nainstalovat aktualizovanou aplikaci My Business.

Novinka je dostupná pro všechny podniky, na jejich profilu se ale ikona pro zaslání zprávy objeví až v případě, že si nainstalují aktualizovanou aplikaci My Business. zprávy jsou totiž zasílané přímo prostřednictvím Map a není využívána externí služba. Uživatel pak může posílat pouze textové zprávy, obrázky apod. nejsou podporovány. Společně s tím se v bočním menu aplikace objeví nová záložka Zprávy sdružující všechny konverzace s podniky.

frame_000_delay-0.08s.gifframe_079_delay-0.08s.gifframe_044_delay-0.08s.gifframe_114_delay-0.08s.gif
Novinka bude dostupná přímo v rámci Google Map.

Možnost zasílat zprávy souvisí s aktualizací aplikace pro podniky, která slouží ke správě profilů na Google Mapách. Dostupná byla již dříve pro Android, iOS i jako webová služba, nově ale získala moderní design a nové funkce. Krom odpovídání na zprávy tak umožní i sledovat, jak uživatelé podnik vyhledávají, a přidávat fotografie a příspěvky na profil.

Diskuze (6) Další článek: Podívejte se na první 3D obraz celého lidského těla pořízený Explorerem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,