Google | Android | Virtuální realita

Google Daydream končí. Virtuální realita v telefonech se ukázala jako slepá ulička

Před třemi lety Google představil Daydream – rozhraní pro virtuální realitu zabudované přímo v rámci Androidu. Pro něj dokonce vyvinul i vlastní brýle, služba se ale nikdy příliš neuchytila a firma ji tak nyní ukončuje. na novém Pixelu 4 již není dostupná.

Google v úterý představil nový telefon Pixel 4 a jednou z „novinek“ je i absence podpory rozhraní pro virtuální realitu nazvané Daydream. To bylo součástí Androidu a Google jej představil v době, kdy se o podobné služby snažili i ostatní výrobci a věřili, že ve virtuální realitě na telefonech je budoucnost. Jak to ale vypadá, funkce se mezi uživateli nikdy příliš neuchytila a Google ji tak ruší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá rozhraní pro Daydream a headset Daydream View.

Daydream jako takový umožňoval, po nasazení brýlí, procházet podporovaný obsah telefonu ve virtuální realitě, včetně například sledování videí. Dostupných bylo i několik her, velké podpoře u vývojářů se ale systém příliš netěšil. Situace byla o něco lepší u Samsugnu a jeho headsetu Gear VR, ten ale dopadl stejně – nejnovější vlajkové lodě jej nepodporují.

Místo virtuální bude realita rozšířená

Zástupci firmy ale novinářům potvrdili, že aplikace Daydream jako taková se i nadále dočká bezpečnostních  aktualizací a zůstane funkční, novinek se ale již nedočkáme. Stejně tak již nebude prodávaný headset Daydream View. VR tedy zůstává doménou spíše samostatných systémů pro počítače či herní konzole, jako je např. Oculus či HTC Vive.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Google Mapy dokáží navigovat v reálném prostředí.

Na telefonech se ale do popředí dostává rozšířená realita (neboli AR – augmented reality). Zde odpadá nutnost nákupu brýlí a dnešní telefony obsahují i dostatek senzorů, aby přesně věděly svou pozici v rámci prostoru. Díky tomu je možné například nechat se navigovat skrze Google Mapy v reálném prostoru či hrát virtuální hry na stole skrze iPad a to dokonce mezi více hráči.

Takto Google uvedl Daydream View:

Zdroj: The Verge

Diskuze (12) Další článek: Írán vyvinul jednoduché pozemní drony proti pěchotě i obrněným vozidlům

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, iPad, Virtuální realita, Oculus Rift, Brýle, Rozšířená realita, HTC Vive, HTC, Ulička, Slepá ulička, Google mapy, Headset, Gear Vr, The Verge, Telefon, Daydream, Realita, Daydream View


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky