Google | Android | Virtuální realita

Google Daydream končí. Virtuální realita v telefonech se ukázala jako slepá ulička

Před třemi lety Google představil Daydream – rozhraní pro virtuální realitu zabudované přímo v rámci Androidu. Pro něj dokonce vyvinul i vlastní brýle, služba se ale nikdy příliš neuchytila a firma ji tak nyní ukončuje. na novém Pixelu 4 již není dostupná.

Google v úterý představil nový telefon Pixel 4 a jednou z „novinek“ je i absence podpory rozhraní pro virtuální realitu nazvané Daydream. To bylo součástí Androidu a Google jej představil v době, kdy se o podobné služby snažili i ostatní výrobci a věřili, že ve virtuální realitě na telefonech je budoucnost. Jak to ale vypadá, funkce se mezi uživateli nikdy příliš neuchytila a Google ji tak ruší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá rozhraní pro Daydream a headset Daydream View.

Daydream jako takový umožňoval, po nasazení brýlí, procházet podporovaný obsah telefonu ve virtuální realitě, včetně například sledování videí. Dostupných bylo i několik her, velké podpoře u vývojářů se ale systém příliš netěšil. Situace byla o něco lepší u Samsugnu a jeho headsetu Gear VR, ten ale dopadl stejně – nejnovější vlajkové lodě jej nepodporují.

Místo virtuální bude realita rozšířená

Zástupci firmy ale novinářům potvrdili, že aplikace Daydream jako taková se i nadále dočká bezpečnostních  aktualizací a zůstane funkční, novinek se ale již nedočkáme. Stejně tak již nebude prodávaný headset Daydream View. VR tedy zůstává doménou spíše samostatných systémů pro počítače či herní konzole, jako je např. Oculus či HTC Vive.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Google Mapy dokáží navigovat v reálném prostředí.

Na telefonech se ale do popředí dostává rozšířená realita (neboli AR – augmented reality). Zde odpadá nutnost nákupu brýlí a dnešní telefony obsahují i dostatek senzorů, aby přesně věděly svou pozici v rámci prostoru. Díky tomu je možné například nechat se navigovat skrze Google Mapy v reálném prostoru či hrát virtuální hry na stole skrze iPad a to dokonce mezi více hráči.

Takto Google uvedl Daydream View:

Zdroj: The Verge

Diskuze (12) Další článek: Írán vyvinul jednoduché pozemní drony proti pěchotě i obrněným vozidlům

Témata článku: Google, Android, iPad, Mobilní aplikace, Rozšířená realita, Virtuální realita, Oculus Rift, Brýle, HTC Vive, HTC, The Verge, Headset, Google mapy, Daydream View, Telefon, Daydream, Gear Vr, Slepá ulička, Ulička, Realita


Určitě si přečtěte

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor