Google | Windows 10 | G Suite

Google dává podnikům moc nad Windows 10. Účtem G Suite se dá přihlásit do systému i spravovat aktualizace

Google dává podnikům moc nad Windows 10. Účtem G Suite se dá přihlásit do systému i spravovat aktualizace

Google umožňuje skrze firemní G Suite i správu firemních zařízení. Prozatím ale byla podpora omezená jen na telefony a Chrome, nově je ale možné ji rozšířit i na Windows. Do systému se tak můžete přihlásit Google účtem a firma může centrálně řídit distribuci aktualizací.

Správci firemních sítí tak nově mohou v rámci G Suite využít program Google Credential Provider for Windows, který umožňuje uživatelům přihlašovat se na počítače s Windows 10 za pomoci jednotného přihlášení – a to právě ke Google účtu.  Utilita navíc vyřeší i následné přihlašování v aplikacích a službách Googlu.

Klepněte pro větší obrázek 
Google umožňuje přihlašování do Windows 10 za pomoci vlastního účtu.

To značně zjednodušuje práci s počítačem, kdy není nutné se neustále přihlašovat a řešit odděleně Windows a Google účet. Správci navíc mají možnost skrze administrátorskou konzoli ovládat i samotný systém. Mají k dispozici kontrolu aktualizací, správu firemních politik a mohou na dálku i počítač zablokovat, vymazat či nakonfigurovat.

Novinka je dostupná pro všechny organizace využívající verze G Suite Enterprise, G Suite Enterprise for Education a Cloud Identity Premium customers. Nedostupná je pro podniky s verzemi G Suite Basic, G Suite Business, G Suite for Education, G Suite for Nonprofits a Cloud Identity Free customers.

Diskuze (7) Další článek: Digitální závislost jako hrozba: Rozhovor se zakladatelkou projektu Replug me

Témata článku: Windows, Software, Google, Chrome, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, G Suite, Windows +, Účet, Podnik, Počítač, Suite, Win + N, Přihlašování, Software na Heureka.czV definitivní edici GTA The Trilogy se našel i nedokončený VR mód

V definitivní edici GTA The Trilogy se našel i nedokončený VR mód

Rockstar se sice snaží napravovat škody, které napáchal nepovedený remaster trojice dílů GTA. Objevila se ale další věc, kterou v něm vývojáři zapomněli.

Martin Nahodil
Grand Theft AutoVirtuální realitaKomentář
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux