Co takto urobit velku recenziu vsetkych tych dosiek od:RPI 4 v najvyssej konfiguraciicez NVIDIA Jetson Nano az po toto.
Když to tedy budete testovat, tak bych měl dotaz, zda se to dá použít i k něčemu jinému, než jako pokročilý obrazový filtr. Nemám vůbec představu, jak je to realizované, co zvládají ta výpočetní jádra a kolik jich je. Jinak řečeno jestli se jedná o akcelerátor pro Tensorflow nebo obecnější řešení.
spis bych to nazval identifikator v obrazu zvuku dat...HW cili na obraz.Jako levna identifikacni krabicka objektu v obraze to ma spoustu peknych vyuziti. Parkovaci zavory podle SPZ, otvirani dveri jen kdyz chce nekdo projit a ne ze jde jen kolem....Ale jsem si jist ze se objevi rada aplikaci ktere me budou stvat (sledovani reklama soukromi)
to je zase čízkopes ze šaliny s dámskou kabelkou hadr, ale vlastně raspberry pí to vůbec není, to je přeci ten krám, co nám ukazuje BSOD, jak řikal čízek, tohle jsou jiný gangy, co vidí psy
Sice je to pekne, ale momentalne bych spise ocenil neco mezi Arduinem a PI.Neboli PI s ROM, takze bych mohl vyuzit jen nezbytne knihovny. (nemusel bych resit dratkovani lan, zvuku, sd karty atd.) Ja vim, existuje ten bare metal projekt pro PI, ale to je spis takove nouzové reseni..
A co by to mělo umět? Od všeho je milion druhů, že nevěřim, že si to své nenajdete.
Mno, napr internetove radio pres lan konektor. Pi3 boot radia mi od zapnuti trva 20 sekund (core linux). A arduino web radio: https://www.serasidis.gr/circuits/Arduino_WebRadio...Se mi proste nepodarilo rozchodit, vetsinou uz knihovny neodpovidaji stavajicim verzím.
To nebude tak jednoduché, protože ten ARM v RPI vyžaduje spoustu balastu.Koukněte na RTOS.
A co ESP32? Pravda, je to pořád víc arduino, než raspberry, ale nějaký ten výkon to má (2x240mhz 32bit jádra)
To jo, ale je tam problem s rozchozenim LAN. Sice moznosti jsou (https://sautter.com/blog/ethernet-on-esp32-us... ), ale je to uz na pajeni a proto by se mi libila deska, ktera ma zakladni vstupy a vystupy uz na desce (audio, LAN, WIFI, HDMI, usb atd.)
Tak desek s ESP32 a LAN je k dispozici pěkných pár kousků, super udělaná, malá a povedená je třeba tato: https://www.olimex.com/Products/IoT/ESP32/ESP32-...
mno 500,- Kc + postovne, s tim, ze stejne musim pripajet konektory a zapojit VS1053B. ( a modlit se, aby to spolecne fungovalo)To bych radeji rovnou zaplatil litr za all in one (ala PI) a vedel, ze primarni vstupy a vystupy jsou podporovany jen jednim vyrobcem.. Ale jinak dobry tip, dekuji. ( PS: Samozrejme ze na vine je hlavne moje vlastni lenost... vsechno bych chtel na stribrnem podpose... a nejlepe s pripravenym kodem, ktery si jenom lehce upravim .... a pak si o sobe myslim, kdovi jaky nejsem programator a bastlir :) )
Dnes procesory v mobilu umí AI, mají NPU. Moc se v tom AI, NPU nevyznám, ale ta jádra A53, to je velká bída.Ještě dodávám: Dá se to porovnat s tím NPU 2 + 1 Da Vinci, co má Huawei v tom novém procesoru?
Názor byl 2× upraven, naposled 23. 9. 2019 10:52
Dnešní CPU nejsou konstruovaná (nemají jednotky) na statistické výpočty (neuronové sítě), až je mít budou (dříve také CPU neměl GPU a celou řadu dnes běžných instrukčních sad), budou excelovat i v tomto oboru, s postupnou miniaturizací to půjde, pak přijdou kvantové mašiny a všechna zmíněná zařízení se stanou zoufale zastaralá.
Názor byl 1× upraven, naposled 23. 9. 2019 09:56
U intelu již tak do 15 let 🙂
CPU v žádné konkrétní oblasti výpočtu nikdy neexcelovalo, ani excelovat nebude.Od toho jsou tu specializované čipy, např. GPU, nebo pak čipy na míru, ASIC, případně FPGA pro ty, co chtějí měnit programy zadrátované v hardwaru.CPU vyniká svou univerzálností.
Dolph zase blázínkuje, sám má doma bigtower s 286 zoufale zastaralý
Samozrejme , že máš pravdu ! len si zabudol napísať približný dátum , keď začnú byť tie zariadenia zúfalo zastarané. Jedno je isté, my sa toho dožijeme ....
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.