Google | Gmail | Soukromí

Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail

Zdroj: Google
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail | Zdroj: Google

Před 16 lety nám vyrazil dech 1GB schránkou a moderním webovým rozhraním. Od té doby se Gmail snaží změnit také způsob, jak s e-maily pracujeme. Nemusíme všechno dělat ručně, automatizovat jde třídění, dolování informací a ostatně i odpovídání. Teď však překvapivě Google přidá nastavení, které všechny tyto chytré funkce vypne.

Do Gmailu se dostane až v nadcházejících týdnech, ale ze screenshotů a popisků na blogu už víme, co všechno se změní. Přepínač vypne:

  • automatické třídění do kategorií (sociální sítě, promoakce)
  • automaticky navržené odpovědi
  • přehledové karty o jízdenkách/letenkách nebo sledování zásilek
  • vyplňování dat z e-mailů přímo kalendáře

Kromě toho půjde vypnout také další funkce související i s jinými produkty. Asistent nebude upozorňovat na blížící se splatnost faktur, v mapách nebudou zobrazeny rezervace v restauracích, zruší se automatická tvorba itinerářů a Google Pay nebude uchovávat věrnostní karty.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Gmail umožní vypnout chytré funkce

Řada z těchto funkcí v Česku ani nefunguje, některé zase bylo možné ručně vypnout. Google tvrdí, že chce dát uživatelům lepší kontrolu nad tím, co (ne)dělá. Po vypnutí tak z Gmailu bude jen hloupá poštovní služba, která e-maily analyzuje jen kvůli detekci spamu.

Před sedmi lety internetem otřásla zpráva, že Gmail čte lidem cizí e-maily. Negativní kampaň Scroogle proti němu rozjel konkurenční Microsoft. Vše se točilo kolem toho, že Google na základě obsahu zpráv ukazoval v Gmailu relevantní reklamy. Od této praktiky nakonec upustil až v roce 2017. Technicky vzato ale e-maily čte nebo může číst i nadále. Zabránit mu v tom může jen šifrování, které ukryje tělo zprávy do nečitelné podoby.

OnMail slibuje e-mailovou revoluci:

Diskuze (30) Další článek: Nvidia uvádí výpočetní modul A100 s 80 GB paměti HBM2. Je určena pro superpočítače a akceleraci A.I.

Témata článku: Google, Microsoft, Internet, Gmail, Google Pay, E-mail, Soukromí, Třídění, OnMail, Česká republika, Funkce, Scroogle, VěrnostTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy