Google | Google Hangouts | G Suite | Komunikace

Google chystá další komunikátor. Tentokrát pro firmy a měl by kombinovat Gmail, Disk a Hangouts

Google často experimentuje při vydávání služeb a zkouší, zda budou mít úspěch, či nikoliv. Dlouhodobě se mu ale nedaří v rámci komunikátorů, kde je i nejasné, jakou vizi firma má. Nyní se objevují zkazky, že chystá pro firmy novou službu, která zastřeší e-mail, disk a firemní Chat.

O nové chystané službě informoval web The Information s odkazem na zdroje uvnitř firmy. Google chce údajně vybudovat službu, která by mohla konkurovat Microsoft Teams či Slacku. Takovou v minulosti mělo být Hangouts Chat doprovázené Hangouts Meet, obojí se ale zřejmě neuchytilo tak, jak by si firma představovala. Oproti konkurenci zde také chybí některé funkce a napojení na ostatní služby.

Aktuálně se tak má chystat spojení téměř všeho, co Google nabízí firmám. V rámci jedné nové služby by se tak měl kombinovat Gmail, Disk a právě Chat a Meet. Jediné, co chybí, je Kalendář. To by mohlo přesvědčit nové zákazníky. Jejich zaměstnanci by nemuseli přepínat mezi e-mailem, komunikátorem a úložištěm, aby vyřídili vše potřebné v rámci práce. Konkrétnější informace ale nejsou známy a Google se k celé záležitosti nevyjádřil.

Dlouhodobý boj s komunikátory

Googlu se dlouhodobě na poli komunikátorů nedaří. Kdysi populární a otevřený Google Talk nahradil Hangouts, kterým se sice podařilo nabrat uživatele, služba jako taková je ale uzavřená a její aplikace dlouhodobě bojovaly se špatně doručovanými zprávami a dalšími chybami.

Jedním z novějších pokusů, jak získat nové uživatele a silný komunikátor, byla dvojce Allo a Duo. První zmiňovaný sloužil pouze k textové komunikaci a kopíroval populární WhatsApp – Allo bylo vázané na telefonní číslo a chytrý telefon, bez kterého nešlo používat. Byť aplikace jako taková byla poměrně povedená, své uživatele si nenašla a Google ji následně zrušil namísto toho, aby zrušil Hangouts. Jediné, které se udrželo, je Duo sloužící k audio a video hovorům. 

Klasické Hangouts by to ale měly mít také, teoreticky, spočítané – Google oznámil, že skončí a firemní zákazníky převede na nový Hangouts Chat a Meet, zatímco běžní uživatelé mají přejít na RCS, což je, zjednodušeně řečeno, novější verze SMS. Pokud tak neučiní, převede je také na Chat a Meet, které by se měly otevřít i pro nefiremní uživatele. Plány ale nejsou pevně dané, konec Hangouts totiž Google již jednou odložil a je možné, že k němu ani nedojde.

Jak je to u Googlu s komunikátory?

Zdroj: Engadget

Diskuze (16) Další článek: Facebook vás sleduje i mimo sociální síť. Podívejte se, kde všude

Témata článku: Software, Google, Internet, Gmail, Chat, Google Hangouts, Disk Google, Úložiště, G Suite, Instant Messaging, Slack, Google Duo, E-mail, Microsoft Teams, Komunikace, Google Allo a Duo, Kalendář, Komunikátor, Služba, Uživatelé, Hangouts, DIS, The Information, Meet, DAL, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Šnečí tempo aktualizací. Třináctka je za dveřmi, přitom na aktuálním Androidu 12 běží jen zlomek telefonů

Šnečí tempo aktualizací. Třináctka je za dveřmi, přitom na aktuálním Androidu 12 běží jen zlomek telefonů

** Už v září se na trh chystá Android 13 ** Jenže aktuální verze Androidu 12 téměř po roce stále paběrkuje ** Najdete ji jen u 13,5 % Androidů na trhu, jedničkou je Android 11

Martin Chroust
Android 13Android 12Statistika
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware