Google | Komunikace | Google Hangouts | G Suite

Google chystá další komunikátor. Tentokrát pro firmy a měl by kombinovat Gmail, Disk a Hangouts

Google často experimentuje při vydávání služeb a zkouší, zda budou mít úspěch, či nikoliv. Dlouhodobě se mu ale nedaří v rámci komunikátorů, kde je i nejasné, jakou vizi firma má. Nyní se objevují zkazky, že chystá pro firmy novou službu, která zastřeší e-mail, disk a firemní Chat.

O nové chystané službě informoval web The Information s odkazem na zdroje uvnitř firmy. Google chce údajně vybudovat službu, která by mohla konkurovat Microsoft Teams či Slacku. Takovou v minulosti mělo být Hangouts Chat doprovázené Hangouts Meet, obojí se ale zřejmě neuchytilo tak, jak by si firma představovala. Oproti konkurenci zde také chybí některé funkce a napojení na ostatní služby.

Aktuálně se tak má chystat spojení téměř všeho, co Google nabízí firmám. V rámci jedné nové služby by se tak měl kombinovat Gmail, Disk a právě Chat a Meet. Jediné, co chybí, je Kalendář. To by mohlo přesvědčit nové zákazníky. Jejich zaměstnanci by nemuseli přepínat mezi e-mailem, komunikátorem a úložištěm, aby vyřídili vše potřebné v rámci práce. Konkrétnější informace ale nejsou známy a Google se k celé záležitosti nevyjádřil.

Dlouhodobý boj s komunikátory

Googlu se dlouhodobě na poli komunikátorů nedaří. Kdysi populární a otevřený Google Talk nahradil Hangouts, kterým se sice podařilo nabrat uživatele, služba jako taková je ale uzavřená a její aplikace dlouhodobě bojovaly se špatně doručovanými zprávami a dalšími chybami.

Jedním z novějších pokusů, jak získat nové uživatele a silný komunikátor, byla dvojce Allo a Duo. První zmiňovaný sloužil pouze k textové komunikaci a kopíroval populární WhatsApp – Allo bylo vázané na telefonní číslo a chytrý telefon, bez kterého nešlo používat. Byť aplikace jako taková byla poměrně povedená, své uživatele si nenašla a Google ji následně zrušil namísto toho, aby zrušil Hangouts. Jediné, které se udrželo, je Duo sloužící k audio a video hovorům. 

Klasické Hangouts by to ale měly mít také, teoreticky, spočítané – Google oznámil, že skončí a firemní zákazníky převede na nový Hangouts Chat a Meet, zatímco běžní uživatelé mají přejít na RCS, což je, zjednodušeně řečeno, novější verze SMS. Pokud tak neučiní, převede je také na Chat a Meet, které by se měly otevřít i pro nefiremní uživatele. Plány ale nejsou pevně dané, konec Hangouts totiž Google již jednou odložil a je možné, že k němu ani nedojde.

Jak je to u Googlu s komunikátory?

Zdroj: Engadget

Diskuze (16) Další článek: Facebook vás sleduje i mimo sociální síť. Podívejte se, kde všude

Témata článku: Google, Software, Internet, Gmail, Instant Messaging, Chat, Úložiště, Komunikace, Disk Google, Google Hangouts, Slack, E-mail, Microsoft Teams, Kalendář, Google Allo a Duo, G Suite, Google Duo, Hangouts Meet, Meet, Google Talk, SMS, Služba, Komunikátor, Hangouts chat, Hangouts


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky