Bát se asi nemusíš ničeho.
Teda, jestli ti nevadí, že žiješ do jisté míry v umělé realitě, vytvářené částečně googlem díky tomu, že google trvale podle svých potřeb zkresluje to, co na internetu najdeš a vidíš.
Další obzor by se ti možná odhalil, kdybys byl nějak důležitý, měl přístup k tajdův znalostem a informacím nebo rozhodoval o něčem v politice či ekonomice. Pak bys možná zjistil, že jsi ovlivňován lidmi, kteří toho o tobě vědí víc, než by vědět měli. A jeden ze způsobů, jak se o někom něco dozvědět je, koupit si data od googlu. Samozřejmě ale víš, že google svá data anonymizuje a neprodává, takže se toho taky bát nemusíš. Google přece říká, že to nedělá, tak jaképak obavy.
A nakonec by ti mohlo vadit, že svět ve kterém žiješ není řízen ani tolik politiky, ale lidmi, kteří politiky řídí, protože o nich něco vědí a mohou je tak ovlivňovat ve svůj prospěch. Velké datové firmy získávají díky sbíraným datům moc řídit svět, kterou donedávna měly jen vlády států a některé tajné služby. Ale vlastně ani toho se bát nemusíš, protože přece google, microsoft i facebook říkají, že svá data nijak nezneužívají, takže máš úplnou pravdu - není čeho se bát, klidně buď ke svým google službám trvale přihlášený i dál. Takže i strach z toho, že díky přesunu moci z rukou vlád do rukou korporací postupně skončí demokracie je samozřejmě úplný blud.