Google

Google chce postavit vlastní městečko, s kanceláři i byty. Bude poblíž sídla firmy

Google zveřejnil plán na výstavbu nového kampusu nedaleko svého sídla v Mountain View. Má se jednat o kombinaci kanceláří, bytů a dostupného bydlení. Velký důraz také firma klade na ekologickou formu dopravy rezidentů.

Plán zahrnuje výstavbu na celkové ploše přibližně 16 hektarů. Nejedná se přitom o monolitickou stavbu jako v podobě nového sídla Applu či zvláštního stanu od Googlu, ale o soustavu menších budov, které budou navíc multifunkční. V části tak najdou místo kanceláře, parkování, ale i klasické obchody a dokonce i byty. Těch má být na 1850, přičemž 20 % z nich má patřit mezi levnější byty pro nízko a středně příjmové rodiny. Kombinovat se má přitom prodej jednotek i bydlení v nájmu. Firma tak reaguje na nedostupnost bydlení v lokalitě.

61c9a788-0e12-457b-a51b-c827d1732ac0 
Takto si Google představuje centrální park.

Plánovaná plocha je aktuálně zastavěná z větší části menšími budovami a jedná se tak i o revitalizaci prostředí. Google se také v plánu zaměřuje na dopravu rezidentů – zaměřit se chce na pěší a cyklisty, čemuž mají napomoci i široké cesty a parky a napojení na veřejnou dopravu.

Vše je prozatím ve fázi návrhu. Ten navíc přichází v době, kdy velké americké firmy mají většinu svých kanceláří uzavřených a zaměstnanci pracují z domu. To platí i o Googlu, který počítá, že se lidé do kanceláří začnou vracet až příští rok.

Zdroj: Business Insider

Diskuze (9) Další článek: Prohlížeč Vivaldi vám dá přestávku. Jedním tlačítkem „zastaví internet“

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,