Google | Ekologie | recyklace

Google chce do roku 2022 k výrobě všech svých produktů používat recyklované materiály

Google chce snížit dopad svých produktů na životní prostředí. Oznámil svůj záměr, že všechny výrobky prodávané pod jeho značkou budou do roku 2022 vyráběny výhradně z recyklovaných materiálů. Týká se to zejména chytrých telefonů, reproduktorů, zařízení chytré domácnosti a další elektroniky.

První krůčky v tomto směru již Google učinil v případě multimediálního zařízení Chromecast, jehož tělo je vyráběno z recyklovaných plastů. Také v textilní potah, použitý na reproduktorech Google Home, je vyroben z recyklovaných plastových lahví.

Zelený Google

Firma se zavázala, že bude do roku 2022 používat recyklované materiály ve všech svých produktech. Neznamená to však, že by jednotlivé výrobky měly být vyrobeny pouze z recyklovaných materiálů, ale postupem času bude jejich podíl stoupat.

Ekologičtější chování není v technologickém průmyslu úplnou novinkou. Například Apple vyrábí hliníková šasi pro své počítače MacBook Air a Mac Mini z recyklovaného hliníku. Firma dokonce postavila robota jménem Daisy, který rozebírá iPhony a odděluje recyklovatelné materiály pro jejich budoucí použití v součástkách.

Trochu jinak, ale s podobným cílem se k tomuto tématu postavil jihokorejský Samsung. Ten se zavázal, že bude také ohleduplnější k životnímu prostředí – konkrétně slíbil, že od začátku tohoto roku bude používat na obaly svých výrobků výhradně udržitelné materiály.

Ještě více pro životní prostředí

Používání recyklovaných materiálů není jediným závazkem, který si Google dal. Firma také uvedla, že veškerá distribuce jejích produktů bude do roku 2020 uhlíkově zcela neutrální. První krůčky ke splnění tohoto cíle již začaly – Anna Meegan, ve zprávě uvedla, že se přesunem přepravy z letadel do kamionů povedlo snížil emise o 40 %.

Google má také recyklační program pro své klienty. Pokud zákazník usoudí, že nějaké zařízení již nepotřebuje, firma mu pošle přepravní štítek, aby mohl produkt poslat zpět k ekologické likvidaci. V současné době je však tento program k dispozici pouze v USA.

Server Ars Technica, který o záměrech Googlu také informoval, je k deklaracím poněkud skeptický. Konstatuje například, že „používání recyklovaného plastu v chytrém telefonu nemusí nutně znamenat velký rozdíl“, neboť v těchto zařízeních bývá jen minimum plastových dílů.

Diskuze (3) Další článek: 5 míst, kde můžete na internetu zdarma uložit a sdílet své fotky z dovolené

Témata článku: Google, Chromecast, Google Home, USA, iPhone, Samsung, Plasty, Materiál, Ekologie, recyklace, Recyklovaný plast, Daisy, MacBook Air, Ars Technica, Produkt, Recyklovaný materiál, Zařízení, Mac Mini


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 110

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 31

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

** Američtí farmakologové hledali inspiraci pro vývoj nových léků v brožuře z americké občanské války ** Jižanští felčaři podle ní připravovali rostlinné extrakty chránící rány před zánětem ** Výluhy ze tří dřevin zabírají i proti bakteriím rezistentním k antibiotikům

Jaroslav Petr | 2Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch