Google | Ekologie | recyklace

Google chce do roku 2022 k výrobě všech svých produktů používat recyklované materiály

Google chce snížit dopad svých produktů na životní prostředí. Oznámil svůj záměr, že všechny výrobky prodávané pod jeho značkou budou do roku 2022 vyráběny výhradně z recyklovaných materiálů. Týká se to zejména chytrých telefonů, reproduktorů, zařízení chytré domácnosti a další elektroniky.

První krůčky v tomto směru již Google učinil v případě multimediálního zařízení Chromecast, jehož tělo je vyráběno z recyklovaných plastů. Také v textilní potah, použitý na reproduktorech Google Home, je vyroben z recyklovaných plastových lahví.

Zelený Google

Firma se zavázala, že bude do roku 2022 používat recyklované materiály ve všech svých produktech. Neznamená to však, že by jednotlivé výrobky měly být vyrobeny pouze z recyklovaných materiálů, ale postupem času bude jejich podíl stoupat.

Ekologičtější chování není v technologickém průmyslu úplnou novinkou. Například Apple vyrábí hliníková šasi pro své počítače MacBook Air a Mac Mini z recyklovaného hliníku. Firma dokonce postavila robota jménem Daisy, který rozebírá iPhony a odděluje recyklovatelné materiály pro jejich budoucí použití v součástkách.

Trochu jinak, ale s podobným cílem se k tomuto tématu postavil jihokorejský Samsung. Ten se zavázal, že bude také ohleduplnější k životnímu prostředí – konkrétně slíbil, že od začátku tohoto roku bude používat na obaly svých výrobků výhradně udržitelné materiály.

Ještě více pro životní prostředí

Používání recyklovaných materiálů není jediným závazkem, který si Google dal. Firma také uvedla, že veškerá distribuce jejích produktů bude do roku 2020 uhlíkově zcela neutrální. První krůčky ke splnění tohoto cíle již začaly – Anna Meegan, ve zprávě uvedla, že se přesunem přepravy z letadel do kamionů povedlo snížil emise o 40 %.

Google má také recyklační program pro své klienty. Pokud zákazník usoudí, že nějaké zařízení již nepotřebuje, firma mu pošle přepravní štítek, aby mohl produkt poslat zpět k ekologické likvidaci. V současné době je však tento program k dispozici pouze v USA.

Server Ars Technica, který o záměrech Googlu také informoval, je k deklaracím poněkud skeptický. Konstatuje například, že „používání recyklovaného plastu v chytrém telefonu nemusí nutně znamenat velký rozdíl“, neboť v těchto zařízeních bývá jen minimum plastových dílů.

Diskuze (3) Další článek: 5 míst, kde můžete na internetu zdarma uložit a sdílet své fotky z dovolené

Témata článku: Google, Chromecast, Google Home, USA, iPhone, Samsung, Plasty, Materiál, Ekologie, recyklace, Ars Technica, Mac Mini, Zařízení, Recyklovaný plast, Produkt, MacBook Air, Daisy, Recyklovaný materiál


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch