Google | Ekologie | recyklace

Google chce do roku 2022 k výrobě všech svých produktů používat recyklované materiály

Google chce snížit dopad svých produktů na životní prostředí. Oznámil svůj záměr, že všechny výrobky prodávané pod jeho značkou budou do roku 2022 vyráběny výhradně z recyklovaných materiálů. Týká se to zejména chytrých telefonů, reproduktorů, zařízení chytré domácnosti a další elektroniky.

První krůčky v tomto směru již Google učinil v případě multimediálního zařízení Chromecast, jehož tělo je vyráběno z recyklovaných plastů. Také v textilní potah, použitý na reproduktorech Google Home, je vyroben z recyklovaných plastových lahví.

Zelený Google

Firma se zavázala, že bude do roku 2022 používat recyklované materiály ve všech svých produktech. Neznamená to však, že by jednotlivé výrobky měly být vyrobeny pouze z recyklovaných materiálů, ale postupem času bude jejich podíl stoupat.

Ekologičtější chování není v technologickém průmyslu úplnou novinkou. Například Apple vyrábí hliníková šasi pro své počítače MacBook Air a Mac Mini z recyklovaného hliníku. Firma dokonce postavila robota jménem Daisy, který rozebírá iPhony a odděluje recyklovatelné materiály pro jejich budoucí použití v součástkách.

Trochu jinak, ale s podobným cílem se k tomuto tématu postavil jihokorejský Samsung. Ten se zavázal, že bude také ohleduplnější k životnímu prostředí – konkrétně slíbil, že od začátku tohoto roku bude používat na obaly svých výrobků výhradně udržitelné materiály.

Ještě více pro životní prostředí

Používání recyklovaných materiálů není jediným závazkem, který si Google dal. Firma také uvedla, že veškerá distribuce jejích produktů bude do roku 2020 uhlíkově zcela neutrální. První krůčky ke splnění tohoto cíle již začaly – Anna Meegan, ve zprávě uvedla, že se přesunem přepravy z letadel do kamionů povedlo snížil emise o 40 %.

Google má také recyklační program pro své klienty. Pokud zákazník usoudí, že nějaké zařízení již nepotřebuje, firma mu pošle přepravní štítek, aby mohl produkt poslat zpět k ekologické likvidaci. V současné době je však tento program k dispozici pouze v USA.

Server Ars Technica, který o záměrech Googlu také informoval, je k deklaracím poněkud skeptický. Konstatuje například, že „používání recyklovaného plastu v chytrém telefonu nemusí nutně znamenat velký rozdíl“, neboť v těchto zařízeních bývá jen minimum plastových dílů.

Diskuze (3) Další článek: 5 míst, kde můžete na internetu zdarma uložit a sdílet své fotky z dovolené

Témata článku: Google, Samsung, USA, Chromecast, iPhone, Google Home, Ekologie, Plasty, Materiál, recyklace, Zařízení, Recyklovaný plast, Ars Technica, Mac Mini, Daisy, Produkt, Recyklovaný materiál, MacBook Air


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11