Google | USA

Google chce být samostatným mobilním operátorem. Pokukuje po spolupráci s firmou Dish

Google chce být samostatným mobilním operátorem. Pokukuje po spolupráci s firmou Dish

Google již delší dobu v USA provozuje svého virtuálního operátora Google Fi, nyní to ale vypadá, že by z něj rád udělal plnohodnotný subjekt. Pomoci mají licence, které musí uvolnit T-mobile a Sprint, a satelitní operátor Dish.

V Americe se aktuálně řeší spojení dvou tamních operátorů – T-mobilu a Sprintu. To ale nejde tak hladce, jak by si společnosti představovaly. Proti spojení totiž vystoupila řada subjektů, kteří namítají, že by došlo z důvodu snížení konkurence k nárůstu cen pro koncové zákazníky. Jedním z výsledků tak může být odprodej části frekvencí pro případný čtvrtý subjekt, což by mohlo pomoci T-mobilu vyhrát před soudy.

O uvolněné kapacity by mohla mít zájem právě firma Dish, která prozatím figuruje jako satelitní televizní poskytovatel. Podle zdrojů webu New York Post došlo k jednání mezi Alphabetem, mateřskou společností Googlu, a právě Dishem nad možnou spoluprací, obě firmy ale oficiálně jakékoliv domluvy popřely. 

Pro Google by se ale jednalo o cenné spojení hlavně s ohledem na jeho projekt Google Fi. Ten prozatím působí jako virtuální operátor s nasmlouvanými sítěmi právě od T-mobile a Sprintu a dalších. Získání vlastní kapacity by mu pomohlo stát se plnohodnotným operátorem a měl by tak lepší pozici pro expanzi a lepší nabídky pro koncové zákazníky.

Vstup Dishe a Googlu na trh by se ale nemuselo současným operátorům líbit a tak byť zdroje uvádějí, že firmy jsou přibližně v polovině jednání, je možné, že ze všeho nakonec sejde.

Jak zabránit tomu, aby vás Google nesledoval na každém kroku?

Zdroj: Android Police

Diskuze (1) Další článek: Nová verze webového Outlooku přinese tmavý režim a další novinky. Bude to stačit na Gmail?

Témata článku: Google, Internet, USA, Mobilní telefon, Připojení k internetu, Alphabet, Poskytovatelé internetu, T-Mobile, Smartphone, Koncový zákazník, Satelitní operátor, Sprint, Spol, Dish, Mobilní operátor, Spojení, Google Fi, Operátor, Android Police, New York Post, Subjekt, Virtuální operátor, Amerika


Určitě si přečtěte

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11