Google | Chat | G Suite

Google Chat se konečně naučí komunikovat s lidmi mimo doménu

Komunikátor Chat od Googlu je zaměřen primárně na firmy, a tak byl doposud dostupný pouze pro uživatele v rámci G Suite. To se ale nyní pomalu mění – do konverzace půjde přidat i běžné uživatele Gmailu.

Od samého počátku byla služba Hangouts Chat (nyní jen Chat) částečně oddělená od klasických Hangouts, se sloučením se ale počítalo. Prozatím totiž Chat nahrazuje Hangouts pouze ve firmě – pokud komunikujete s kolegy v rámci jedné firmy (domény), uvidíte všechny konverzace (až na skupiny) v obou službách. Problém ale nastává, pokud chcete napsat někomu, kdo má klasický Gmail, nebo je v jiné doméně – to aktuálně v Chatu není možné.

Google ale nyní uvedl, že od 26. května toto velké omezení padá a firemní uživatelé budou moci napsat z Chatu komukoliv. Co se týče místností (tedy obdoby skupinových chatů), Google je začne rozdělovat na interní externí, kdy po vytvoření již nebude možné změnit jejich typ a uživatele z jiných domén a Gmailu budete moci přidat pouze do druhého typu. Všechny aktuální místnosti pak budou označeny za interní.

Klepněte pro větší obrázek 
Rozdílná nastavení mezi skupinami a místnostmi.

Místnosti jsou přitom jiným typem skupinového chatu, kde může existovat více oddělených témat a vše vypadá spíše jako komentování na sociální síti, nežli klasický chat. Do klasických skupinových chatů více účastníků nebude možné externího uživatele přidat. To jen pro pořádek.

Novinka bude dostupná všem uživatelům firemního G Suite. Od 18. května budete moci pokračovat v již existujících externích konverzacích z klasických Hangouts v Chatu, od 26. května pak budete moci zakládat i nové.

Váš názor Další článek: Zase blíž SSD. Paměťové SD karty zrychlí až na 4 GB/s

Témata článku: Software, Google, Gmail, Internet, Chat, Mobilní aplikace, Instant Messaging, Google Chat, Komunikace, Doména, G Suite, Konverzace, Uživatelé, Typ, DOM, Místnost, Květen, Hangouts chat, Dóm25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ubisoft rozšiřuje svět The Division o nové hry i film, nechybí F2P titul

Ubisoft rozšiřuje svět The Division o nové hry i film, nechybí F2P titul

Univerzum taktické série The Division se rozroste hned o několik titulů.

Michal Maliarov
The DivisionUbisoft