Google | Web | Cestování

Google Cesty: Všechny cestovatelské služby Googlu už najdete na jednom místě

Google přišel s novou stránku, která má sloužit jako centrum veškerého cestovatelského úsilí člověka na webu. Jmenuje se jednoduše Cesty a kombinuje vyhledávání hotelů plus stávající služby Googlu pro vyhledávání letenek a plánování výletů. 

Najdete ji pod adresou Google.com/travel a hned na první pohled je zřejmé, že jde o cestovatelský hub, kde si člověk může najít destinaci, hotel a rovnou si nakoupit i letenky. Stránka rovněž doporučuje místa, kam se můžete vydat a shromažďuje historii destinací, které jste navštívili.

Jakmile si navíc zamluvíte svůj výlet, ať už přes některý z nástrojů firmy nebo ne, na stránce Cesty uvidíte veškeré informace o něm - účty za ubytování, potvrzovací kódy, informace o destinaci apod. Google nevynechává ani údaje o aktuálním počasí nebo tipy na památky.

Pro Google dává smysl všechny své cestovatelské služby sjednotit. Má jich několik a jsou různě rozesety po webu nebo po aplikacích, příkladem například právě Google Lety nebo Google Trips. I rezervace hotelů nebo restaurací se ukazují na Google Mapách, takže nebyl problém všechno vložit na jedno místo. 

Google slibuje, že bude stránku Cesty dále rozvíjet. Plánované je například ukládání historie vyhledávání, kdy uživatel bude mít přístup k hotelům, které si dříve zobrazil, kdyby si v nich přeci jen chtěl rezervaci vytvořit. Firma také uvedla, všechny funkce nové stránky budou časem dostupné přes Google Mapy. 

Diskuze (4) Další článek: Skvělý poměr ceny a výkonu. Slovenský projekt Refurbished přichází do Česka

Témata článku: Google, Web, Cestování, Google Let, Letenka, Hotel, Služba, Stránka, Výlet, Destinace, Google Trips, Rezervace, Cesta, Nová stránka, Google mapy, Vyhledávání


Určitě si přečtěte

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 22

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru