Google | Chrome | Google Asistent

Google Asistent míří do Chromu a na web. Umí rezervovat lístky do kina a další věci

Na letošní konferenci I/O Google ukázal vylepšení, která chystá pro svého Asistenta. Nyní začíná mezi lidmi testovat jedno z nich – sám zvládne zarezervovat vstupenky do kina ve vybraných řetězcích a to přímo z internetového prohlížeče.

O tom, že Google chystá svou funkci Duplex rozšířit i přímo do telefonů se pochlubil právě na letošní konferenci I/O. na té loňské přitom ukázal, co technologie dokáže v rámci hovorů – Asistent díky ní dokáže zarezervovat místo v restauraci, aniž byste tam vy osobně museli volat. A jednotlivé záznamy hovorů jsou více než působivé. Nyní tato vychytávka pomalu míří do Chromu, kde poslouží k usnadnění rezervací, tentokrát v kinech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Google Asistent zvládne zarezervovat lístky do kina. Bez pomoci se ale neobejde. (foto: Android Police)

Google vše prozatím testuje pouze na zlomku uživatelů a převážně v USA, kde je podporováno několik velkých řetězců. Zde stačí ve vyhledávání tapnout na zvolený film a vybrat možnost, která má vedle sebe logo Asistenta. Ten vás poté provede celým procesem nákupu a sám na webu kliká, jak lze vidět pod jednotlivými kroky.

Neobejde se tak zcela bez vaší interakce, je třeba vybrat počet vstupenek či konkrétní místa v sále, vše je ale maximálně zjednodušené a v rámci jednotného rozhraní Asistenta. Skrze něj probíhá i finální potvrzení a platba.

Firma si prozatím testuje reakce uživatelů a spolehlivost služby, k jejímu finálnímu rozšíření mezi všechny uživatele je ještě daleko. Stejně tak si počkáme na případné uvolnění i na další trhy – u nás je hlavní problém, že Asistent prozatím neumí česky.

Jak zabránit sledování Googlem? Poradíme:

Zdroj: Android Police

Diskuze (9) Další článek: Nové počítače od Microsoftu s předstihem: Podívejte se, co dneska představí

Témata článku: Google, Software, Web, USA, Chrome, Google Asistent, Chytrá domácnost, Strojové učení, Letošní konference, I/O Google, Duplex, Kino, Android Police, Lístek, Uživatelé, Asistent


Určitě si přečtěte

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky