Google | Google Asistent | Samsung

Google Asistent běží téměř na miliardě zařízení. Google také chystá podporu konkurenčního Bixby

Souboj asistentů byl jedním z témat uplynulého roku a ani letos tomu nebude jinak. Google se aktuálně na svém blogu pochlubil, že jeho Asistent bude koncem tohoto měsíce dostupný na miliardě zařízení. A i když se mu daří, Google bude podporovat i konkurenčního Bixbyho od Samsungu skrze své aplikace.

V minulém roce v květnu Google Asistent překročil půl miliardy zařízení, skočit na dvojnásobek mu tak trvalo necelého tři čtvrtě roku. Čísla se mohou zdát jako obrovská, prodeje konkurenčních zařízeních totiž zdaleka nedosahují takovýchto výšin, Google má ale výhodu, že je krom chytrých reproduktorů, které zažily nebývalý boom, a dalšího příslušenství dostupný i v mobilních telefonech s Androidem.

Vysokých čísel se podařilo dosáhnout díky nárůstu počtu podporovaných zemí a jazyků. Nově si s Asistentem popovídáte v téměř 30 jazycích v 80 zemích světa – před rokem to bylo pouze 14 zemí. Nutno ale podotknout, že Google v roce 2018 slíbil, že zamíří i k nám. Slib bohužel nedodržel a stále je tak nutné změnit si jazyk telefonu, pokud chcete funkci používat.

Google bude podporovat i Bixbyho

Pozitivní zprávou je, že i přes úspěch vlastního hlasového asistenta Google neignoruje konkurenci a přijde s podporou asistenta Bixby – toho můžete najít v telefonech od Samsungu. Ta se bude týkat aplikací Gmail, YouTube, Google Mapy a Obchodu Play, hlasově je tak půjde ovládat a odkazovat na ně. Informoval o tom web TechCrunch.

Jak funguje Bixby se můžete podívat na následujícím videu:

Diskuze (7) Další článek: Doporučoval vám YouTube loni podivná videa? Už by to mělo být opravené

Témata článku: Google, YouTube, Android, Google Asistent, Gmail, Chytrá domácnost, Mobilní telefon, Samsung, Podpora, Pozitivní zpráva, Nebývalý boom, Minulý rok, Uplynulý rok, Jazyk, Podporovaná země, Chytrý reproduktor, Aplikace, Konkurenční zařízení, Telefon, Bixby, Asistent, Zařízení, Web techcrunch, Miliarda, Vysoké číslo


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35