YouTube Music | Hudba, filmy, seriály | Apple Music

Google, Apple, Amazon a další čelí žalobě. Údajně neplatí za poslech hudby ve svých službách

Google aktuálně čelí žalobě za své dvě hudební služby – Google Play Music a YouTube Music. Ta se ale nevyhnula ani konkurenčnímu Apple Music či Amazon Music. Všechny dotčené služby údajně kradou hudbu několika interpretů, které zastupuje Pro Music Rights.

Firma Pro Music Rights, která zastupuje mnoho autorů, mezi které patří například populární Wiz Khalifa, Pharrell, Fall Out Boy a další, se rozhodla podat žalobu na hudbení služby. V 10 samostatných sporech útočí proti Applu, Googlu, YouTube, Amazonu, SoundCloudu, Pandoře, Deezeru, 7digital, iHeartradio and Rhapsody. Všechny tyto subjekty údajně využívají hudebních děl bez patřičné finanční kompenzace pro autory. Firma již dříve podala podobnou žalobu i proti nejpopulárnější službě – Spotify. 

Právnci společnosti budou mít tak poměrně nesnadný úkol, kdy bojují proti téměř všem streamovacím službám. Google zde přitom figuruje dvakrát – jednou za Google Play Music a podruhé za YouTube/YouTube Music. Obě dvě služby jsou totiž oddělené. Hlavně u druhé jmenované ale občas mohou nastat problémy. Hudební vydavatelé totiž často omezují dostupnost oficiálních nahrávek a tak se ve službě ukazují fanouškovské nahrávky, kde se ne vždy musí správně započítat poplatky.

Jakou hudební službu zvolit? Poradíme:

Zdroj: Android Central

Diskuze (6) Další článek: Axiom Space postaví komerční modul pro Mezinárodní vesmírnou stanici

Témata článku: YouTube, Google, Apple, YouTube Music, YouTube Premium, Spotify, Amazon, Hudba, filmy, seriály, Apple Music, Deezer, Google Play Music, Předplatné, HUD, Android Central, Google Apple, Poslech hudby, Poslech, Wiz Khalifa, Pharrell, Amazon Music, Hudební služba, Žaloba, DAL, Hudba, Soundcloudu, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru