Golden HTML Editor 4.5 – nevizuální HTML editor od českého autora

Dnes bych vám chtěl představit kvalitní český HTML editor, který nabízí velké množství užitečných nástrojů a je zdarma.
V dnešní době naleznete na Internetu velké množství různých HTML editorů. Tvůrce dokonalých webových stránek se bez nevizuálního HTML editoru nemůže obejít. Dnes bych vám chtěl představit kvalitní český HTML editor, který nabízí velké množství užitečných nástrojů, je zdarma a na jeho vývoji se stále pracuje, takže se odstraňují různé chybičky a přidávají se nové funkce.

Vzhled Golden HTML editoru je klasický a moc se neliší od ostatních programů tohoto typu, snad jen uspořádáním, které je v tomto případě velice přehledné. Celý program provázejí popisky jednotlivých ikon, které zacházení s celým programem dále podstatně usnadňují. HTML zapisujete do "záložkových" dokumentů (v dolní části se vám zobrazují jednotlivé stránky v záložkách a u každé stránky máte k dispozici v dolní části záložky náhled na Dokument a Preview). Pokud si chcete otevřít více stránek, uspořádají se vám do záložek, a tak budete mít i lepší přístup pro případné doplňování a kopírování. Na pravé stránce každého dokumentu máte i průzkumníka. Po levé straně programu je panel s nejvíce používanými akcemi, což je velice užitečné. Při otevření nové stránky se vám zobrazí malý průvodce a napíše záhlaví stránky s drobnostmi za vás v HTML. Standardně je v programu menu a panel nástrojů. Po otevření nové stránky se vám zobrazí v záložkách seřazené funkce (jako například Text, Formát, Styl atd.), které obsahují jednotlivé příkazy HTML i s malou nápovědou po najetí na požadovaný příkaz (u nejčastěji používaných se vám zobrazí i klávesová zkratka).

Protože program nabízí velké množství různých funkcí, chci vám představit některé z těch zajímavějších. K dispozici v menu máte všechny potřebné funkce. K velkému usnadnění práce vám může pomoci například nabídka Vložit, kde máte k dispozici jednak speciální znaky, tagy a další funkce, které vám zjednoduší práci. Můžete si například založit vlastní knihovnu skriptů a mít tak o nich dokonalý přehled. K dispozici máte i různé plug-iny. K analýze kompletního HTML dokumentu použijte Plug-In modul, který vám vybere odkazy z vaší stránky a následně je můžete jednoduše zkontrolovat. Za velký klad programu považuji integraci jednoduchého FTP klienta. Velmi užitečná funkce je Konverze kódování češtiny do různých kódování. K dispozici máte celou řadu těch nejpoužívanějších. V nástrojích naleznete mnoho užitečných pomůcek, které vám zefektivní práci při tvorbě WWW stránek. Zajímavou funkcí je import souboru SPD z Easypadu. Výhodou je používání zobrazovaní syntaxe nejen HTML, ale i SQL, Java, Perl, Pascal (Delphi) a dalších. Autor programu poskytuje i bezplatnou HotLine podporu na svém e-mailu.

Program má velké množství různých funkcí. K dispozici máte i základní nápovědu. Jediným nedostatkem programu je absence funkce zalamování řádků (co nejdříve by i tento nedostatek podle autora programu měl být odstraněn). Pokud chcete kvalitní a přehledný HTML editor za nulovou cenu, zvolte tento.

Velikost instalačního souboru je 991 kB. Program je distribuován jako cardware. Autor Golden HTML Editoru je Pavel Polák.

Diskuze (5) Další článek: Dětský domek CD-Romek

Témata článku: Spd, Užitečná funkce, Různé znaky, Editor, Jednoduché uspořádání, Malá část, Požadovaný příkaz, Autor, Přehledný průvodce, Velké množství, Malý průvodce, Plug In, HTML Editor, Golden, HTML, Otevřený nástroj


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky