Google | Gmail

Gmail dostane užitečná vylepšení: tlačítka a kompletní stažení zprávy

Google zavádí do své e-mailové služby Gmail tři menší novinky. Dvě z nich najdete v okně při psaní nového e-mailu. Při aktivaci možnosti formátování (tlačítko podtrženého A) zcela vlevo přibudou dvě šipky, které uživateli umožňují vrácení změn.

Jde o klasický pohyb mezi změnami vpřed a vzad jaký známe například z Wordu či jiných programů. I dosud bylo možné vracet změny, uživatelé ale museli využívat klávesové zkratky ctrl + z, respektive ctrl + y.

Na opačném konci nástrojové lišty přibude symbol pro psaní přeškrtnutým písmem. I to bylo možné používat již dříve pomocí klávesové zkratky alt + shift + 5 (nefunguje s klávesou 5 na numerickém bloku klávesnice).

Klepněte pro větší obrázek
Nová tlačítka v nástrojové liště Gmailu napoví funkce, které služba sice již uměla, ale jen přes klávesové zkratky.

Třetí novinkou je možnost stažení e-mailu. Nabídka je dostupná z rozšířených možnostech přímo v přijatých či odeslaných emailech a stáhne zprávu ve formátu EML. Funkce stáhne kompletní obsah e-mailu včetně příloh. Takto stažený e-mail navíc může být dále poslán jako příloha.

Klepněte pro větší obrázek
Nově přibyla možnost kompletního stažení zprávy včetně příloh.

V našem případě však ještě žádnou z uvedených novinek neevidujeme v rozhraní. Google funkce zavádí postupně a může tak trvat ještě několik týdnů, než se vám zobrazí. Prvotně by měla být zaváděna na účtech G Suite.

Diskuze (2) Další článek: Konec postávání v kolonách – létající taxík od Boeingu má za sebou první zkušební let

Témata článku: Google, Gmail, Web, G Suite, E-mail, Kompletní obsah, Opačný konec, EML, Uvedená novinka, Nástrojová lišta, Příloha, Kompletní stažení, Nový e-mail, Word, Klávesová zkratka, E-mailová služba, Třetí novinka, Lišta, Komp, Rozšířená možnost, Nové tlačítko, Užitečné vylepšení, Malá novinka, Tlačítko, Stažení

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk