Gmail bude opravovat překlepy pomocí A.I. Ale zatím jen v angličtině na G Suite

Gmail bude opravovat překlepy pomocí A.I. Ale zatím jen v angličtině na G Suite

Google na blogu informoval o implementaci vylepšené kontroly překlepů a gramatiky v rámci své webové aplikace pro práci s poštou. Nové funkce budou přinejmenším zpočátku k dispozici výhradně firemním uživatelům v rámci G Suite, a to pouze v angličtině.

Kontrola bude probíhat během psaní zprávy a své schopnosti v ní názorně předvede umělá inteligence. Ta bude podávat návrhy na opravu pravopisných chyb, překlepů a odhalovat potenciální gramatické problémy. Některé z nejčastěji opakovaných chyb má opravovat zcela automaticky.

Zahoďte gramatické příručky!

Google ukázal schopnosti nových funkcí ve dvou názorných animacích. V té první předvádí, jak během psaní zprávy automaticky opraví překlep ve slově „accommodate“ – nejprve chybu označí podtržením a následně provede její korekci.

Druhá animace demonstruje schopnosti kontroly pravopisu a gramatiky. Slova, která se automatické inteligenci v daném kontextu jeví jako chybná, označí červeným, respektive modrým podtržením. Uživatel si pak může zvolit z návrhů správné slovo v plovoucí kontextové nabídce.

Google konstatuje, že uvedené funkce míří především na uživatele, kteří denně odpovídají na velké množství zpráv a nemají čas zabývat se pravopisem a gramatikou. Novinka má také poskytnout větší jistotu těm, pro něž angličtina není rodným jazykem.

Čeština není na pořadu dne

Uživatelům G Suite, kteří mají jako jazyk nastavenou angličtinu, budou funkce automatické korektury a kontroly gramatiky aktivovány automaticky. Není tedy nutné nikde nic aktivovat nebo zapínat v nastavení. Ty, kteří by chtěli uvedené novinky zakázat, odkazuje Google na nápovědu.

„Když dojde k automatické opravě, dočasně zdůrazníme opravenou změnu, abyste ji mohli snadno identifikovat a vrátit zpět, pokud budete chtít. Prozatím je automatická oprava k dispozici pouze v angličtině.“ píše se na oficiálním blogu. Bohužel nikde není uvedeno, kdy by tyto funkce měly být k dispozici pro další jazyky.

Vylepšená kontrola překlepů a gramatiky je uživatelům s aktivovaným rychlým přístupem k novinkám nasazována od úterý 20. srpna. Ti, kdož dostávají nové funkce ve standardním režimu, se mohou těšit po 12. září. V tuto chvíli není známo, kdy se dočkají běžní uživatelé Gmailu. Dodejme, že podobné funkce byly začátkem tohoto roku přidány také do Dokumentů Google.

Diskuze (1) Další článek: Elon Musk je nadšený z návrhu nové soutěže. Získá 2 miliardy dolardů za vybudování kolonie na Měsíci?

Témata článku: Google, Gmail, Komunikace, G Suite, Uživatelé, Angličtina, Bude, Podtržení, Pravopis, Nová funkce, Funkce, Dokumenty Google, Překlep, Gramatika, Suite


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 92

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa