Google | Gmail | G Suite

Gmail bude opravovat překlepy pomocí A.I. Ale zatím jen v angličtině na G Suite

Gmail bude opravovat překlepy pomocí A.I. Ale zatím jen v angličtině na G Suite

Google na blogu informoval o implementaci vylepšené kontroly překlepů a gramatiky v rámci své webové aplikace pro práci s poštou. Nové funkce budou přinejmenším zpočátku k dispozici výhradně firemním uživatelům v rámci G Suite, a to pouze v angličtině.

Kontrola bude probíhat během psaní zprávy a své schopnosti v ní názorně předvede umělá inteligence. Ta bude podávat návrhy na opravu pravopisných chyb, překlepů a odhalovat potenciální gramatické problémy. Některé z nejčastěji opakovaných chyb má opravovat zcela automaticky.

Zahoďte gramatické příručky!

Google ukázal schopnosti nových funkcí ve dvou názorných animacích. V té první předvádí, jak během psaní zprávy automaticky opraví překlep ve slově „accommodate“ – nejprve chybu označí podtržením a následně provede její korekci.

Druhá animace demonstruje schopnosti kontroly pravopisu a gramatiky. Slova, která se automatické inteligenci v daném kontextu jeví jako chybná, označí červeným, respektive modrým podtržením. Uživatel si pak může zvolit z návrhů správné slovo v plovoucí kontextové nabídce.

Google konstatuje, že uvedené funkce míří především na uživatele, kteří denně odpovídají na velké množství zpráv a nemají čas zabývat se pravopisem a gramatikou. Novinka má také poskytnout větší jistotu těm, pro něž angličtina není rodným jazykem.

Čeština není na pořadu dne

Uživatelům G Suite, kteří mají jako jazyk nastavenou angličtinu, budou funkce automatické korektury a kontroly gramatiky aktivovány automaticky. Není tedy nutné nikde nic aktivovat nebo zapínat v nastavení. Ty, kteří by chtěli uvedené novinky zakázat, odkazuje Google na nápovědu.

„Když dojde k automatické opravě, dočasně zdůrazníme opravenou změnu, abyste ji mohli snadno identifikovat a vrátit zpět, pokud budete chtít. Prozatím je automatická oprava k dispozici pouze v angličtině.“ píše se na oficiálním blogu. Bohužel nikde není uvedeno, kdy by tyto funkce měly být k dispozici pro další jazyky.

Vylepšená kontrola překlepů a gramatiky je uživatelům s aktivovaným rychlým přístupem k novinkám nasazována od úterý 20. srpna. Ti, kdož dostávají nové funkce ve standardním režimu, se mohou těšit po 12. září. V tuto chvíli není známo, kdy se dočkají běžní uživatelé Gmailu. Dodejme, že podobné funkce byly začátkem tohoto roku přidány také do Dokumentů Google.

Diskuze (1) Další článek: Elon Musk je nadšený z návrhu nové soutěže. Získá 2 miliardy dolardů za vybudování kolonie na Měsíci?

Témata článku: Google, Gmail, Komunikace, G Suite, Dokumenty Google, Gramatika, Angličtina, Nová funkce, Překlep, Uživatelé, Podtržení, Funkce


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 32

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 50

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 138Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů