Google | Gmail | G Suite

Gmail bude opravovat překlepy pomocí A.I. Ale zatím jen v angličtině na G Suite

Google na blogu informoval o implementaci vylepšené kontroly překlepů a gramatiky v rámci své webové aplikace pro práci s poštou. Nové funkce budou přinejmenším zpočátku k dispozici výhradně firemním uživatelům v rámci G Suite, a to pouze v angličtině.

Kontrola bude probíhat během psaní zprávy a své schopnosti v ní názorně předvede umělá inteligence. Ta bude podávat návrhy na opravu pravopisných chyb, překlepů a odhalovat potenciální gramatické problémy. Některé z nejčastěji opakovaných chyb má opravovat zcela automaticky.

Zahoďte gramatické příručky!

Google ukázal schopnosti nových funkcí ve dvou názorných animacích. V té první předvádí, jak během psaní zprávy automaticky opraví překlep ve slově „accommodate“ – nejprve chybu označí podtržením a následně provede její korekci.

Druhá animace demonstruje schopnosti kontroly pravopisu a gramatiky. Slova, která se automatické inteligenci v daném kontextu jeví jako chybná, označí červeným, respektive modrým podtržením. Uživatel si pak může zvolit z návrhů správné slovo v plovoucí kontextové nabídce.

Google konstatuje, že uvedené funkce míří především na uživatele, kteří denně odpovídají na velké množství zpráv a nemají čas zabývat se pravopisem a gramatikou. Novinka má také poskytnout větší jistotu těm, pro něž angličtina není rodným jazykem.

Čeština není na pořadu dne

Uživatelům G Suite, kteří mají jako jazyk nastavenou angličtinu, budou funkce automatické korektury a kontroly gramatiky aktivovány automaticky. Není tedy nutné nikde nic aktivovat nebo zapínat v nastavení. Ty, kteří by chtěli uvedené novinky zakázat, odkazuje Google na nápovědu.

„Když dojde k automatické opravě, dočasně zdůrazníme opravenou změnu, abyste ji mohli snadno identifikovat a vrátit zpět, pokud budete chtít. Prozatím je automatická oprava k dispozici pouze v angličtině.“ píše se na oficiálním blogu. Bohužel nikde není uvedeno, kdy by tyto funkce měly být k dispozici pro další jazyky.

Vylepšená kontrola překlepů a gramatiky je uživatelům s aktivovaným rychlým přístupem k novinkám nasazována od úterý 20. srpna. Ti, kdož dostávají nové funkce ve standardním režimu, se mohou těšit po 12. září. V tuto chvíli není známo, kdy se dočkají běžní uživatelé Gmailu. Dodejme, že podobné funkce byly začátkem tohoto roku přidány také do Dokumentů Google.

Diskuze (1) Další článek: Elon Musk je nadšený z návrhu nové soutěže. Získá 2 miliardy dolardů za vybudování kolonie na Měsíci?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,