Google | Gmail | G Suite

Gmail bude opravovat překlepy pomocí A.I. Ale zatím jen v angličtině na G Suite

Gmail bude opravovat překlepy pomocí A.I. Ale zatím jen v angličtině na G Suite

Google na blogu informoval o implementaci vylepšené kontroly překlepů a gramatiky v rámci své webové aplikace pro práci s poštou. Nové funkce budou přinejmenším zpočátku k dispozici výhradně firemním uživatelům v rámci G Suite, a to pouze v angličtině.

Kontrola bude probíhat během psaní zprávy a své schopnosti v ní názorně předvede umělá inteligence. Ta bude podávat návrhy na opravu pravopisných chyb, překlepů a odhalovat potenciální gramatické problémy. Některé z nejčastěji opakovaných chyb má opravovat zcela automaticky.

Zahoďte gramatické příručky!

Google ukázal schopnosti nových funkcí ve dvou názorných animacích. V té první předvádí, jak během psaní zprávy automaticky opraví překlep ve slově „accommodate“ – nejprve chybu označí podtržením a následně provede její korekci.

Druhá animace demonstruje schopnosti kontroly pravopisu a gramatiky. Slova, která se automatické inteligenci v daném kontextu jeví jako chybná, označí červeným, respektive modrým podtržením. Uživatel si pak může zvolit z návrhů správné slovo v plovoucí kontextové nabídce.

Google konstatuje, že uvedené funkce míří především na uživatele, kteří denně odpovídají na velké množství zpráv a nemají čas zabývat se pravopisem a gramatikou. Novinka má také poskytnout větší jistotu těm, pro něž angličtina není rodným jazykem.

Čeština není na pořadu dne

Uživatelům G Suite, kteří mají jako jazyk nastavenou angličtinu, budou funkce automatické korektury a kontroly gramatiky aktivovány automaticky. Není tedy nutné nikde nic aktivovat nebo zapínat v nastavení. Ty, kteří by chtěli uvedené novinky zakázat, odkazuje Google na nápovědu.

„Když dojde k automatické opravě, dočasně zdůrazníme opravenou změnu, abyste ji mohli snadno identifikovat a vrátit zpět, pokud budete chtít. Prozatím je automatická oprava k dispozici pouze v angličtině.“ píše se na oficiálním blogu. Bohužel nikde není uvedeno, kdy by tyto funkce měly být k dispozici pro další jazyky.

Vylepšená kontrola překlepů a gramatiky je uživatelům s aktivovaným rychlým přístupem k novinkám nasazována od úterý 20. srpna. Ti, kdož dostávají nové funkce ve standardním režimu, se mohou těšit po 12. září. V tuto chvíli není známo, kdy se dočkají běžní uživatelé Gmailu. Dodejme, že podobné funkce byly začátkem tohoto roku přidány také do Dokumentů Google.

Diskuze (1) Další článek: Elon Musk je nadšený z návrhu nové soutěže. Získá 2 miliardy dolardů za vybudování kolonie na Měsíci?

Témata článku: Google, Gmail, Komunikace, G Suite, Nová funkce, Uživatelé, Angličtina, Podtržení, Funkce, Gramatika, Dokumenty Google, Překlep


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky