Globe Internet mění svou strategii

Začalo to prodejem serveru Pohledy.cz, na řadě jsou ale i další projekty. Pokud máte o některý zájem, máme jejich seznam.
Začalo to prodejem serveru Pohledy.cz, na řadě jsou ale i další projekty a výsledkem bude úplná obroda Globe Internet.

Globe Internet se mění na společnost, která se nebude starat o vlastní projekty, spíše bude společností zaměřenou na vývoj projektů pro třetí strany a jejich hosting. Globe Internet se stal se členem Oracle Partner Program a partnerem společnosti Microsoft, aby dokázal nabídnout zákazníkům řešení na obou hlavních atabázových platformách. Kromě jiného si zajistil Globe Internet také pojištění odpovědnosti a vytvořil možnost leasingového nákupu svých služeb.

Novým majitelem serveru Pohledy.cz se stala společnost Ditipo, která je v současnosti největší firmou v zemi, která vyrábí a dodává blahopřání do obálky, pohlednice, dopisní soupravy a vše potřebné k balení dárků. Nový majitel má tedy k samotným elektronickým pohlednicím velmi blízko a rozšíření směrem do elektronické distribuce je pro něj příjemným rozšířením nabídky. Obě dvě strany se, jak je poměrně běžné, dohodly na nezveřejnění prodejní ceny.

Již tak ale běžné není, aby přímo s oznámením prodeje jednoho serveru se oznámily i záměry prodat další servery. Většinou jsou tyto plány zmiňovány při individuálních jednáních a rozhodně není běžné je uvádět v rámci tiskových zpráv. Globe Internet se tak bude zbavovat ještě serverů:

  • Tricko.cz - umožňuje přes Internet navrhnout a objednat si potisk trička zcela podle vlastních představ
  • Prag.cz, Praha.cz – informační portál o hlavním městě v německé resp. české jazykové verzi
  • wapway.cz – server o dění na wapové scéně, obsahuje užitečné rady, softwarové nástroje pro tvorbu WAPových stránek, nabízí hosting wapových stránek zdarma
  • 24in.de – Obdoba českého Press.cz pro německý trh
  • nowosci.pl – Obdoba českého Press.cz pro polský trh
Zatímco prodej u nás pochopitelně prakticky neznámých serverů 24in.de a nowosci.pl je poměrně logický (Press.cz změnil majitele již dávno), je poměrně překvapivým plánovaný prodej wapway.cz, který byl spuštěn teprve loni v prosinci. Jako jediný v portfoliu Globe ale nebyl orientován především na služby, ale poskytoval i zpravodajský servis.

Restrukturalizace Globe Internet rozhodně nenaznačuje, že by měla firma nějaké problémy, naopak tyto kroky vnímáme jako rozumnou úpravu strategii zaměřující se na jednu konkrétní oblast, kde je Globe Internet navíc v poslední době nejúspěšnější. Je také jedním z prvních signálů, že na českém Internetu pomalu končí období zabírání internetového prostoru za každou cenu a naopak se začíná věnovat větší péče zkvalitňování stávajících projektů.

Váš názor Další článek: Ví se, kdo je autorem čerstvého viru s Annou Kurnikovovou

Témata článku: Internet, Potřebný prostor, Překvapivá cena, Individuální jednání, Německá služba, První signál, Prodejní výsledek, Globe, Německý trh, Obálky, Rozumná cena, Str, M/s, Dopisní obálky, Příjemná cena

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky