YouTube | GitHub | Pirátství

GitHub opět vystavil kódy youtube-dl. I pirátský prográmek má právo na život

GitHub opět vystavil kódy youtube-dl. I pirátský prográmek má právo na život

Před pár týdny zažila komunita na GitHubu drobnou revoltu okolo repozitáře youtube-dl. Americká asociace hudebního průmyslu RIAA tehdy skladiště zdrojového kódu požádala, ať celý projekt smaže. Důvod? Jedná se o nástroj ke stahování videí a hudebních stop z YouTube.

GitHub vyšel přání předběžně vstříc, nicméně komunita začala kódy programu na servery nahrávat znovu v hromadě kopií a na stranu tvůrce youtube-dl se postavila i organizace EFF hájící svobodu na internetu.

Klepněte pro větší obrázek
Textový program youtube-dl a stažení videa

Stahování videí z YouTube nestandardním způsobem totiž sice zakazují i podmínky samotného YouTube a RIAA argumentovala legislativou DMCA, nicméně podle zastánců youtube-dl existence samotného programu a jeho zdrojových kódů v rozporu s žádnými pravidly není. Tím je až, podle kontextu, jeho použití. Ostatně, program neslouží jen ke stahování obsahu z YouTube, ale i z desítek dalších služeb.

GitHub se nakonec postavil na stranu komunity, která je na podobná mazání a blokace háklivá, a s velkou pompou na svém blogu oznámil, že je youtube-dl zase zpět. V každém případě, jelikož se jedná sice o mocný, ale textový program pro Linux i Windows, běžný uživatel může sáhnout třeba po snazší grafické aplikaci 4K Video Downloader.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Stahovátko 4K Video Downloader
Diskuze (17) Další článek: AMD láká na chystané technologické demo „Hangar 21“ s ray tracingem

Témata článku: Windows, YouTube, Linux, Internet, Hudba, filmy, seriály, GitHub, Warez, Pirátství, DMCA, Prográmek, EFF, RIAA, Komunita, Program, Stahování, Zdrojový kódČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** Česká videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Pozor při volání na barevné linky. Hovor se může prodražit, i když máte neomezený tarif

Pozor při volání na barevné linky. Hovor se může prodražit, i když máte neomezený tarif

** Při volání na některé typy telefonních čísel bychom měli zpozornět ** Nejdráž nás mohou vyjít hovory na číslo začínající devítkou ** I zde jsou ale výjimky, tento článek udělá v barvách jasněji

Jan Láska
Barevné linkyÚčtováníČTÚ
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda