GISovská prohlížečka zdarma

Společnost Intergraph doplnila řadu produktů GeoMedia o další aplikaci pod názvem GeoMedia Viewer.
Společnost Intergraph doplnila řadu produktů GeoMedia o další aplikaci pod názvem GeoMedia Viewer. Tuto prohlížečku si můžete zdarma stáhnout z webu (www.intergraph.com/geomedia/viewer), k jejímu otestování je na téže adrese k dispozici množství geografických dat nejen z USA (k dispozici jsou data všech států a data USGS), ale i z Evropy.

Velkou předností produktové řady GeoMedia je schopnost pracovat s množstvím formátů a v různých souřadných systémech, a to bez nutnosti předchozích konverzí. Tuto vlastnost přenesl Intergraph i do Vieweru, který je schopen přečíst formáty ArcView Shapefile, Microsoft Access a GeoTIFF.

GeoMedia Viewer je vybaven základními funkcemi, které bychom u GISovského software očekávali, zvládá prostorové dotazování, zvětšování a zmenšování map či tvorbu tématických map včetně možnosti editace symbolů či barev. Tento produkt tedy stojí za vyzkoušení, pokud se jej však rozhodnete stáhnout, musíte počítat s tím, že to chvíli potrvá, samotná prohlížečka má totiž přibližně 25 MB.

Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Software, Microsoft, GIS, Základní mapa

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost