Programování | Chatovací AI

GirlfriendGPT je AI kamarádka postavená na modelu GPT. Připomíná třeba populární Repliku

Generické AI chatboty bychom měli, takže teď je řada na AI kamarádkách (případně kamarádech), které nás budou chválit a milovat od rána do večera jako dobře vycvičený jezevčík.

Nutno podotknout, že jich byla hromada už roky před příchodem ChatGPT, nového Bingu a Barda, nicméně teď se pomalu objevuje jejich nová generace.

Zpravidla se ale jedná pouze o prvotní vývojářské experimenty z GitHubu, které vyžadují znalost Pythonu a spíše než o ucelenou aplikaci pro koncové uživatele se jedná o technologickou ukázku a proof of concept.

Kamarádka v Pythonu a GPT-4 pro Telegram

Hezkým příkladem je třeba GirlfriendGPT od Eniase Caillaua, jehož kódy najdete na GitHubu. Jsou poměrně stručné, veškerou práci s AI a modelem GPT-4 totiž provádí služba Steamship, která nabízí obecné API pro práci s nejrůznějšími AI modely.

GirlfriendGPT na Telegramu:

Cailliau je součástí týmu Steamshipu, GirlfriendGPT je tak zároveň hezkou reklamou na samotnou službu.

A protože se jedná jen o skript v Pythonu se základním textovým rozhraním, skutečnou práci odvede až po napojení na některý z instantních komunikátorů. Cailliau zvolil Telegram, do hry zapojil také jazykový syntetizátor a slibuje, že bude aplikaci dále rozvíjet.

Nejznámější kamarádka Replika

Pravděpodobně nejpopulárnější AI kamarádkou je Replika.ai, která běží na Androidu, iOS a brýlích Oculus. Jedná se o aplikaci pro koncové uživatele, takže ji po registraci můžete hned začít používat. Repliku jsme před třemi lety otestovali v samostatném článku.

21dd6d77-9317-473e-a919-6fc8c80f8a3f
Kamarádka Jane z Domažlic (stav aplikace v roce 2020)

V úvodu si vytvoříte kamarádku/kamaráda, dáte ji určitou tvář a vlastnosti, načež se bude v průběhu času vyvíjet a povídat si s vámi v chatu. V nedávné minulosti prolétla internetem zpráva, že po letech používání si už někteří vypěstovali na Replice závislost, případně že některým uživatelům psala neslušné návrhy. 

Diskuze (5) Další článek: Diabetikům svítá naděje. Díky bionické slinivce by si nemuseli píchat bolestivé injekce

Témata článku: , , ,