Web

Giphy chystá novou stránku na sdílení videí. Bude něco mezi YouTube a Vine

Giphy chystá novou stránku na sdílení videí. Bude něco mezi YouTube a Vine

Giphy, ohromná online databáze tisíců GIFů ze všech koutů světa, představila novou platformu, která je určená ke sdílení krátkých videí. Tato videa jsou limitovaná 30 sekundami a Giphy věří, že budou budoucností zábavy.

V podstatě jde o videa, která jsou něco mezi tím, co bylo kdysi dohledatelné na Vine (vtipné gagy do 6 sekund) a klasickými videi na YouTube. Uživatelé mohou krátké záznamy sami nahrávat a ostatní lidé je mohou vyhledávat a sledovat. Kdo chce, může videa zacyklit podobně jako GIFy.

„Giphy se kouká do budoucnosti - buducnosti zábavy jako takové - a věří, že její důležitou součástí bude mikro-zábava,“ uvedla společnost v prohlášení.

Zatím je na stránce dohledatelných 118 videí, která vznikla v rámci festivalu krátkých videí Giphy Film Fest. Ten se odehrál minulý týden v New Yorku a vítěze hodnotili známí video tvůrci současnosti včetně některých youtuberů.

Videa z festivalu tudíž slouží jako ukázka toho, čeho by Giphy chtělo novou platformou docílit. Postupně společnost pro novinku vytvoří vlastní stránku, která bude dostupná jak na desktopu, tak pro mobilní zařízení.

Krátká videa jsou poslední roky populární a Giphy není první, kdo si to uvědomuje. Když nebudeme počítat velké sociální sítě jako Facebook, Instagram nebo Snapchat, šílenství aktuálně panuje kolem karaoke videí na TikTok. A i zakladatel Vine, Don Hofmann, nedávno oznámil, že plánuje novou video stránku nazvanou Byte.

Diskuze (2) Další článek: Apple začne prodávat své produkty na Amazonu přímo, HomePod ale ne

Témata článku: YouTube, Web, Facebook, Instagram, Vine, Sdílení, New York, Stránka, Byte, Mobilní zařízení, Důležitá součást, Ostatní člověk, Krátké video, Nová stránka, Nová platforma, GIF, Sdílení videí, Krátký záznam, Giphy


Určitě si přečtěte

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů