Facebook | Instagram | Akvizice

Giphy bude patřit Facebooku. Za sbírku animovaných gifů utratil v přepočtu 10,2 miliardy korun

Ani celosvětová pandemie neodradila některé technologické firmy od velkých investic. Jak upozornil server Axios, Facebook za 400 milionů dolarů kupuje populární stránku pro sdílení pohyblivých obrázků Giphy. Akvizice v přepočtu vyjde na 10,2 miliardy korun. Všechny gify, které tím získá, chce Facebook ještě více integrovat do své sítě i do Instagramu. 

Kdo rád diskuze na internetu okořeňuje nejrůznějšími animacemi, stránku Giphy moc dobře zdá. Je jednou z největších, které se jejich tvorbou a sdílením zabývají. Ani na Facebooku není ničím novým, firma její API využívá řadu let, takže tyto gify najdeme jak ve Facebook Messengeru, tak na Instagramu a WhatsAppu. Populární jsou zde natolik, že jen Instagram se podle Facebooku postará o čtvrtinu celkového provozu Giphy. 

Proto celý tým Giphy nově směřuje právě pod správu Instagramu, kde bude fungovat jako samostatná jednotka. Jejím cílem bude gify více do celého systému integrovat a udělat je ještě snazšími pro posílání přes zprávy a Příběhy. V současnosti například občas trvá, než se animace načtou, tak to se například nabízí jako bod ke zlepšení. Nicméně změny uživatelé pocítí až později, zatím se nic nemění.

Nic by se nemělo měnit ani pro uživatele, kteří Giphy využívají mimo ekosystém Facebooku, čímž společnost zahání obavy, že lidé budou nuceni k přechodu na její služby. „Lidé stále budou moci nahrávat gify, vývojáři a partneři API k nim stále budou mít přístup, tvořivá komunita Giphy se stále bude moci podílet na tvorbě skvělého obsahu,“ nastínil viceprezident produktů Instagramu Vishal Shah v blogovém příspěvku, kde o nové spolupráci se stránkou mluví.

Animace od Giphy v současnosti najdete mimo jiné na Twitteru, Redditu nebo Pinterestu. 

Diskuze (8) Další článek: Týden Živě: Jak to bude s DPH u zásilek z Aliexpressu a eBaye a Světový den hesel

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Internet, Twitter, Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram, Reddit, Komunikace, API, Akvizice, GIF, Axios, Bude, Giphy, GIP, Animace, PřepočetSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google na obchodu Play pustil do oběhu malware obřích rozměrů. Dostal se do více než 60 milionů smartphonů

Google na obchodu Play pustil do oběhu malware obřích rozměrů. Dostal se do více než 60 milionů smartphonů

** Doslova každý týden se na Google Play objeví nový malware ** Ten nejnovější si do mobilů stáhlo na 60 milionů uživatelů ** Vývojáři aplikací vydělávají na přeprodeji citlivých dat

Martin Chroust
Google PlayMalwareAndroid
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows