Hardware | Gigabyte

Gigabyte vyrobil výkonný počítačový zdroj s velkým displejem, protože… proč ne

Na trhu již najdete zdroj s malými displeji ukazující jejich zatížení či okamžitou spotřebu počítače. Gigabyte chce ale z monitoru udělat hlavní přednost, a tak do novinky Aorus P1200W integroval velký barevný displej plný čísel, grafů a jiné grafiky. Skrz řídicí aplikaci RGB Fusion do něj lze poslat i obrázky nebo videa, která se pak budou přehrávat ve smyčce. Kdo tedy má ve skříni prosklenou bočnici a nezakrytý zdroj umístěný nahoře, může cirkus rozjet naplno.

Pokud jde o ty méně důležité funkce, tak zdroj poskytuje výkon až 1200 wattů a nabízí certifikaci 80+ Platinum. Jeho účinnost na evropských 230V sítích tak bude 92% při 20% zatížení, 94% při 50% zatížení a 90% při 100% zatížení.

Má modulární kabeláž, japonské kondenzátory a 140mm ventilátor, který se při nižší než 20% zátěži automaticky vypne. Gigabyte na zdroj poskytuje 10letou záruku. Cenu ani přesnou dostupnost však zatím neznáme.

Gigabyte už roky vyrábí i podsvícená SSD:

Diskuze (12) Další článek: Budoucnost patří šmírovacím balónům a vzducholodím. Chce je i Česko

Témata článku: Hardware, Gigabyte, SSD, Zatížení, RGB Fusion, Velký displej, Graf, Počítač, Zdroj, Malý displej, Grafika, Barevný displejOvládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

** Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů ** Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte ** Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program

Karel Kilián
Správce souborůTotal CommanderTipy
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft