Kam vlastně lze připojit UVNITŘ počítače nové zařízení?To je sice pravda, ale proč by se mělo pořád něco připojovat dovnitř ? Jsou i jiné možnosti - např. USB. Takové zařízení by bylo univerzálnější, dalo by se připojit i k (novějším) notebookům atd. Ale hlavně by si lidi mohli půjčovat, což u vestavěného zařízení není tak jednoduché. Nebo že by to byl záměr výrobce ??
No ale PROČ NE? Proč bych měl mít kolem počítače plno krabiček, které mohu mít uvnitř, protože je kam je zapojit a kromě toho tam nepřekáží.Univerzálnější verze existuje, ale o to tomuto výrobci nešlo. Je to další funkce obvodu, který tam tak jako tak je zabudován.Půjčování je sice zajímavé, ale takové prehistorické. Dnes si také uživatelé nepůjčují DVD či vypalovačky a to jsou podle mého odhadu podstatně dražší. A to jsme v ČR. Uvědomte si, že obchod se netočí kolem chudých zemí, spíš naopak.V neposlední řadě - je to dobrý obchodní krok v době, kdy mězi základními deskami není skutečně podstatného rozdílu. Tato firma ale může říci MY máme něco víc, než konkurence - když budete mít NÁŠ motherboard, můžete připojit NAŠI čtečku, kterou nepřipojíte k jiné desce atd. atd.Co se týče notebooků - tam bych se spíš obracel na PCMCIA verze.
No ale PROČ NE? Proč bych měl mít kolem počítače plno krabiček, které mohu mít uvnitř, protože je kam je zapojit a kromě toho tam nepřekáží.Každému bude vyhovovat něco jiného.Půjčování je sice zajímavé, ale takové prehistorické. Dnes si také uživatelé nepůjčují DVD či vypalovačky..Jak často bude běžný uživatel čtečku používat ? Připadá mi smysluplnější pořídit jednu pro více lidí a sdílet ji. Na rozdíl od DVD nebo vypalovačky přece jenom nejde o denně používanou věc. Nebo snad ano ?...mězi základními deskami není skutečně podstatného rozdílu.Při rozhodování mezo různými deskami by mě tohle těžko přesvědčilo. Každopádně radši bych si pořídil univerzální čtečku, kterou budu moct používat i po výměně bordu. Nebo že by si chtěl výrobce zajistit "věrnost" zákazníka a donutit ho k upg zase od své firmy ?!?Co se týče notebooků - tam bych se spíš obracel na PCMCIA verze.Může být. Ale pokud bych byl manažer s jedním desktopem v kanceláři a notebookem na cesty, dal bych přednost USB verzi :)Zkrátka na všem oceňuji co největší univerzálnost a tohle mi připadá jako krok zpět.
Nevím jak ostatní, ale já vidím hlavní význam SmartCards v oblasti bezpečnosti. Karta pak může obsahovat privátní klíče a certifikáty a především SW rozhraní, které bude poskytovat potřebné bezpečnostní funkce, ale samotný privátní klíč nepustí z karty ven!Čtečku takové karty si pak nemá smysl půjčovat - musí být v každém počítači, protože ji člověk bude používat nejen k podepisování a šifrování mejlů a bankovních příkazů, ale i k autentikaci do systému (tj. k přihlášení). A tudíž se mi také jako logické místo pro umístění čtečky zdá klávesnice - nejlépe nějaká štěrbinka nad LEDkami vpravo nahoře.Musí to být místo, odkud kartu snadno vytáhnu, když půjdu třeba na záchod nebo pro vodu na kafe. Počítač má spousta lidí pod stolem (jako spousta lidí u nás v práci) nebo zasunutý někam pod polici (jako třeba já) a trefovat se tam poslepu kartou o tloušťce 0,7 mm asi bude dost zábava...
Souhlasím s Vaším naázorem a osobně bych také přivítal radějí rozhraní USB. Taky Vám dávám za pravdu, že nejspíš jde o tah udržet si "věrného zákazníka", protože poté nebude nejspíš o případné výměně MB ani řeč.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.