Poskytovatelé internetu | Vodafone

Gigabitový internet pro více než milion domácností. Kabelová revoluce Vodafonu

Gigabitový internet pro více než milion domácností. Kabelová revoluce Vodafonu

Průměrná rychlost připojení je okolo 30 Mb/s. U Vodafonu teď může velká část Česka využít až třicetinásobek této hodnoty. Ode dneška totiž ve své kabelové síti (převzaté od UPC) nabízí nový tarif se stahováním až 1 Gb/s, doposud měl v nejvyšším tarifu 500 Mb/s. Rychlost nahrávání bude 50 Mb/s, což značí nelichotivý asymetrický poměr 20:1.

Takto rychlá síť je v dosahu 1,3 milionu domácností a firem, žádný jiný operátor s gigabitem takové pokrytí nemá. Cetin chce mít milion domácností do konce roku 2026, T-Mobile by to rád stihl do konce roku 2025.

Tarify Vodafonu

  • 50/3 Mb/s za 329 Kč
  • 150/10 Mb/s za 399 Kč
  • 300/20 Mb/s za 529 Kč
  • 500/30 Mb/s za 929 Kč
  • 1000/50 Mb/s za 999 Kč

Vodafone upgradoval síť na novou technologii DOCSIS 3.1, s níž by se jednou dalo teoreticky dosáhnout i na 10Gb/s downlink. Existuje už také standard DOCSIS 4.0, který posouvá uplink na 6 Gb/s. Ten je však při praktickém nasazení hudbou daleké budoucnosti.

Gigabitové připojení stojí 999 Kč měsíčně, první půlrok je za akční cenu 399 Kč. Zákazníci kromě toho dostanou do pronájmu nový modem Vodafone Station s podporou Wi-Fi 5 (802.11ac).

Modernizaci kabelové sítě na DOCSIS 3.1 zahájil již před čtyřmi lety Liberty Global (dřívější majitel UPC), když rozjel investiční akci GigaWorld. Slovenské UPC tak gigabit nabízí již od loňska.

Klepněte pro větší obrázek
Nový modem Vodafone Station
Diskuze (58) Další článek: Škoda 1. září předvede Enyaq iV, svůj první elektromobil na platformě MEB. Takhle bude vypadat

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Poskytovatelé internetu, UPC, T-Mobile, Vodafone, Milión domácností, Dóm, DOCSIS, Domácnost, Revoluce, Liberty Global, Řev, Česká republikaRecenze zesilovače Rotel A11 Tribute. Velmi důstojná pocta legendě

Recenze zesilovače Rotel A11 Tribute. Velmi důstojná pocta legendě

Opravdové hi-fi, které by se nemuselo stydět ani za o polovinu vyšší a které je velmi důstojnou poctou legendě Kena Ishiwaty.

Daniel Březina
Hi-Fi
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály