GIF-X: Pravá utilita pro animované GIFy

Co potřebujete na to, abyste udělali efektní animaci vašeho loga na vlajce? Buď vybrání zbývající dovolené a zavření se na chatě s počítačem, nebo minutu času a program GIF-X.
Co potřebujete na to, abyste udělali efektní animaci vašeho loga na vlajce? Buď vybrání zbývající dovolené a zavření se na chatě s počítačem, nebo minutu času a program GIF-X.

Je-li třeba jmenovat firmy, které nejvíce přispívají k vytváření kvalitních animací pro web stránky, nelze vynechat firmu Ulead a její bohatou řadu programů s nejznámějšími Smartsavery v čele. Novinkou čerstvě uvedenou na web Uleadu je plug-in do Photoshopu a kompatibilních s názvem GIF-X. Je to verze 1.0, takže některé vlastnosti nejsou tak úplně geniální, ale to, co tam najdete, rozhodně u tvorby vlastních animací a reklamních bannerů využijete.

Základní vlastnosti GIF-X je nasazení animovaného filtru na vybranou oblast obrazovky. Označíte oblast, spustíte filtr a vyberete si z 16 různých filtrů. Poskakování, zoom s příslušným rozmazáním, rotace s rotačním rozmazáním, efekty s posouvajícím se světlem, namapování na vlající vlajku a další. Všechny filtry mají nastavitelnou spoustu parametrů, pochopitelně včetně počtu cílových snímků. Přímo v okně vidíte výsledný filtr v akci, složitější animaci vytváříte vkládáním klíčových snímků, kde filtr automaticky propočítá mezisnímky.

Výsledný obrázek můžete exportovat do GIFu nebo řady BMP souborů s dílčími snímky animace. Při vložení do Photoshopu se bohužel vloží jen první snímek animace. Program má také problémy, pokud chcete animovat jen jednu část obrázku, například reklamní banner s pevným textem doplněným animací. Zde je vhodnější si nejprve vytvořit jen soubor s animací uložený do dílčích souborů a vše potom zase ve Photoshopu smontovat.

GIF-X i přes své nevýhody rozhodně za vyzkoušení stojí, 14denní verzi si můžete nahrát na webu webutilities.

Váš názor Další článek: Nové Windows CE: začněte je brát vážně!

Témata článku: Klíčový parametr, Klíčová vlastnost, Utilita, Animovaný GIF, Vybraná oblast, Klíčový snímek, GIF, Cílové nasazení

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost