@Gianfranco Lanci: "Na tabletu s Windows 8 můžete dělat 100 % toho, na co jste byli zvyklí u počítače." Tak s těmi 100% bych byl hodně opatrný ...
Bez Windows 8 ste výkonný na 70%. Tak trapne sa snaží podsúvať nenahraditeľnosť Windows 8, že mi nedá si kategorizovať túto persónu do kolónky blba. 😀
tiez neviem o com ide, povedzte mi co mozte a co nemozte robit na android tablete vs. windows tablete (zvlast ked je to RT verzia!!!) tablet nikdy nebude notebok a notebook nikdy nebude tablet, sice sa mi napr. velmi pacil koncept lenovo yoga (uplne ma to vtedy pohltilo) ale teraz s odstupom casu si uvedomujem, ze je to dost blbe, lebo 13" je na notebook este OK, ale na tablet je to vela, vazi to 1,5kg co je tiez vela...moze to mat svojich priaznivcov, napr. pokial som manazer, co ma osobneho sofera tak sa s tym mozem hrat doma, v praci, v aute... ale inak... uplne ina vec je napr. helix alebo transformer book, to uz je ina kava, ma to vsak problem s bateriou (zatial, bez docku to nevydrzi ani 6h ako normalny ntb dnesnej doby), v tomto je ipad a android tablety dalej...neviem mne napr. w8 vobec neulahodil, skusal som ho 2x na mojom PC (finalnu verziu) a teda... mal som pocit, ze to seka, nie nefunguje tak ako ma, kompatibilita nebola slubovanych 100% vzhladom na win7... dojem ako ked som na svoj android telefon nainstaloval zlu ROMku...a aj tak tymto neulahodia kazdemu, napr. mne sa paci nexus 7 / ipad mini, tablet ktory chytim do jednej ruky, za toto ma mozno niektori ukamenujete, ze "velky" ipad alebo nexus 10 alebo cokolvek 10" je ako tablet lepsie...kolko ludi tolko chuti... taktiez je rozdiel mat v ruke 350g, 650g, 1kg a viac...PS: ten priklad s jeho 13 rocnym synom, jasne ze bude s tym hned robit atd. lebo pre neho je to "hracka" pochybujem ze na tom robi serioznu pracu...?na margo netbookov, neni lepsie kupit dnes tablet s dotykovoou obrazovkou castokrat s Xkrat vacsim rozlisenim (co bolo u netbookov kamen urazu) a mat k tomu ext. klavesnicu? su take typy, ze to mate v puzdre, alebo ta klavesnica naopak tvori obal atd. atd.v kazdom pripade tablety nezabili netbooky, netbooky proste prestali byt zaujimave, lebo 10" je na PC na ktorom nieco seriozne chcem robit malo (13"+) a na konzum webu, filmov atd. je dnes vykonejsi a pohodlnejsi aj ten tablet ...
Názor byl 1× upraven, naposled 16. 1. 2013 18:07
Mě to přijde jako naprosto zbytečný téma pořád omýlané.
Je jednoduší opakovat něco dokola než vymeslet něco nového.
Já bych spíš řekl že případná existence post-PC éry závisí výhradně na tom, jak kdo chápe pojem PC. Pokud si někdo představí pod pojmem PC prostě počítač, notebook nebo all in one, tak pak ano, jsme v post PC éře, protože plnohodnotný počítač se přesouvá na okraj rutinního využití, kdy ho nezapnu jen proto abych zkontroloval maily, rychle pročetl net apod. Na takové věci dneska většina lidí vezme do ruky telefon nebo tablet, vyjma případů kdy u počítače zrovna sedí. Z klasického PC tak "přestává" být osobní počítač, ale je to zejména pracovní stanice.Osobně ale se ale s touto variantou neztotožňuji. PC vnímám v jeho původním významu (tedy osobní počítač) a v souvislosti s faktem, že smartphone, tablet, atd. jsou ve své zásadě normální počítače, ale svojí podstatou vysoce personifikované dle konkrétních představ každého uživatele. Navíc tyto malé počítače máme každý pořád u sebe, a většině lidí přijde, že půjčit někomu počítač je uplně v pohodě, ale telefon by mu pochopitelně nikdy nepůjčili, tím spíše ne na delší časový úsek. Smartphone je tedy mnohem osobnější počítač, než třeba notebook. A v tomto směru pak ano, post-PC éra neexistuje, protože PC jen změnilo formu.Ale jak jsem psal. To už záleží na úhlu pohledu každého uživatele. Já ale v post-PC éře určitě nežiju. Při pohledu na můj telefon mě jen projede hlavou heslo: "Počítač je konečně osobní" které HP naprosto nesmyslně použilo v kampani na "uplně obyčejné" stroje.
Souhlasim. Dokonce i na krabici od ZX Spectra je napsano Personal Computer. Proste se jen v case objevuji nove a nove modifikace osobniho pocitace, ktere se snazi byt osobnejsi a osobnejsi...kdo by si ve dlouhych chvilich pri nahranani hry do ZX Spectra pomyslel, za 25 let budu sedet v trunni mistnosti a cist si stejny komiks z ABC, ale ne v podpultovem papirovem vydani, ale v zarizeni, ktere bude o nekolik radu vykonnejsi nez Spectrum a koupim ho tak, ze jen parkrat tapnu na displej :c)
Pan prezident je hodně mimo. Měl jsem v ruce tabletonotebook od Sony s Windows 8 a není to ani tablet (moc těžké), ani notebook (špatně uspořáděné displejem pořád ven).Historie se opakuje a je to úplně normální konvertibilní "Tablet PC", která se tu objevilo cca před deseti lety a neujalo se.
Jenže to mluvíš jen o jednom konkrétním zařízení. Já měl zas třeba v ruce konkurenční 11" pasivně chlazený produkt s Win8/x86, který vydržel přes 10 hodin a vážil o 90g víc než iPad. Po připojení klávesnice z toho byl klasický mini-notebook s výdrží okolo 20 hodin. Podle mě měl v rozhovoru pravdu - objeví se spousta zařízení a každý zákazník si najde to své.Tebou zmíněné Sony VAIO Duo je kategorie, která směřuje jinak. Je to typická japonská hračka s podporou profi technologií, digitizérem na kreslení stylusem (podpora v photoshopu a dalších programech) a rychlými komponentami. I to má svou cílovku (i když malou).
U netbooků byl hlavní faktor neúspěchu slabý hardware, ať už to bylo málo ram, slabá grafika nebo procesor. Pro běžného uživatele je bezproblémové přehrávání filmů nejmíŇ 40% toho, co od zařízení čeká, a když ještě zjistí, že na třech čtvrtinách zařízení nepoběží win7 kvůli nárokům, tak je konec. Základní omyl byl dávat do toho 1 GB ram, tím vznikla bublina o nepoužitelnosti, a dnes je to jako s Vistami urban legend, a nikdo s tím nic neudělá, i když samotný formát netbooku má určitě místo na trhu, a dnes není problém do toho nacpat solidní hardware.
Netbooky si užili 15 minút slávy a potom ich prevalcovali tablety a smartfóny.
Nemyslím, že netbooky byly neúspěchem, jenom se po prvotním boomu usadily tam kde je jeich místo - nikdy nebudou mainnstream, ale své zákazníky si najdou. Ale je pravda, že dnes již výkonově slabé netbooky ztrácejí smysl, díky poklesu cen výkonných komponentů se z nich vlastně staly plnohodnotné mininotebooky.
Ono je zabilo vice veci. Mimo jine nepouzitelne rozliseni 1024x600, ktere mely vsechny prvni netbooky. Nasledne se zacaly zvetsovat, uz nevazily kilo ale kilo a pul, sem tam ke dvoum a tim to nejak ztracelo na prinosu. Ja bych treba 10" notebook s rozumnym rozliseni (rekneme 720p+) za normalni penize koupil, ale na trhu zadny neni.
Osobni favorit s - na danou kategorii - hroznym displejem. Nein, danke.
Bylo by možné zveřejnit originál v eng. ?
Rozhovor zpravidla vzniká tak, že si jej autor nahrává na nejrůznější zařízení počínaje telefonem a konče profi diktafonem. Ta původní stopa zpravidla není vhodná k publikaci, poněvadž by ji musel nejprve někdo sestříhat, zvukově vylepšit aj. A to se nevyplatí. Když jsem dělal nějaké rozhovory já, tak samotné otázky a odpovědi vyplňovala ještě dodatečná diskuze – informační šum.
Tá diskusia by ma zaujímala.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.