Umělá inteligence | Video

Gen-1 ukazuje úžasný editor budoucnosti. Video upraví podle textového zadání

Jak by vypadal Titanic, kdyby byl Leo uplácaný z plastelíny a Kate kreslená tužkou v kubistickém stylu? Nevím, ale brzy si to možná vyzkouším. Společnost Runway AI totiž prezentuje Gen-1, novou neuronku určenou pro generování videa na základě textového zadání. Něco jako Dall-E, Midjourney nebo Stable Diffusion, avšak pro pohyblivé obrázky.

Gen-1 ale negeneruje zcela od píky, potřebuje vzorové video, které následně upraví, když mu předáte vhodný textový popis či obrázek. Runway mluví o čtyřech hlavních funkcích:

  • Stylizace – video upraví do stylu předloženého obrázku.
  • Storyboard – místo maket a jiných zástupných objektů vygeneruje něco jiného.
  • Maskování – rozpozná na videu objekty a ty upraví.
  • Renderování – doplní textury, světla a stíny na základní 3D model.

Zatím nevíme, kdy Gen-1 dorazí. Na webu tvůrců se zatím můžete zapsat na čekací listinu, na stejném místě je také pár ukázek, co nová AI dovede. Titíž lidé již s úpravou videa pomocí nástrojů založených na strojovém učení mají bohaté zkušenosti. Dokážou jimi zpomalovat video, kolorovat, cenzurovat obličeje, odstranit pozadí i bez zeleného plátna, generovat titulky, čistit zvuk apod. Gen-1 ale bude zatím jejich nejpokročilejší pomůckou.

Ukázka Gen-1:

Diskuze (9) Další článek: 10+1 tip pro anonymní pohyb na internetu. Od Toru přes VPN, šifrované komunikátory až po sociální sítě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,