Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 4000

GeForce RTX 4090 má mít dvojnásobný výkon než RTX 3090. Spotřeba se má udržet na 450 W

Zdroj: Nvidia
GeForce RTX 4090 má mít dvojnásobný výkon než RTX 3090. Spotřeba se má udržet na 450 W | Zdroj: Nvidia

V nedávných spekulacích se objevily informace o tom, že Nvidia chystá extrémní modely grafických karet s šílenou spotřebou. Podle informací od kopite7kimi se ale dočkáme celkem běžné evoluce. Minimálně u hlavního modelu.

Novým nejvýkonnějším modelem se totiž má stát GeForce RTX 4090, která tak nahradí současnou GeForce RTX 3090. Podle informací nabídne 2× vyšší grafický výkon, což je velmi slušný mezigenerační skok, který se hodí hlavně při hraní třeba pro 4K@120, případně 4K@60 ve spojení s ray tracingem bez DLSS.

Použitý čip AD102-300 má mít 126 SM (Streaming Multiprocessors) s 16 128 cuda jádry, zatímco dříve se spekulovalo o 140 SM. Karta má mít 24 GB paměti GDDR6X na frekvenci 21 GHz, tedy stejně jako nejnovější GeForce RTX 3090 Ti. TDP by mělo být dnes již poměrně standardních, ale vysokých 450 W.

Je však nutné mít na paměti, že jde stále o neoficiální informace, které nemusí reflektovat finální specifikace.

Diskuze (4) Další článek: Zelená energie: Sinice dokázaly svou fotosyntézou půl roku napájet mikroprocesor

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Spekulace, GeForce RTX 4000, Evoluce, Výkon, GeForce, Grafická karta, Spotřeba, Model, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Děti mají novou brigádu. Tvoří malware a prodávají ukradená data

Děti mají novou brigádu. Tvoří malware a prodávají ukradená data

**Avast odhalil skupiny na Discordu, kde si děti kupují nástroje na tvorbu malwaru. **Nástroje jsou levné a produkce malwaru snadná. **Děti ohrožují ostatní i sebe. Potřebují vedení rodičů.

Petr Urban
DětiMalwareBezpečnost
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě