Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

GeForce RTX 3080 Ti se podařilo přetaktovat na rekordní frekvenci 2,8 GHz

Novou grafickou kartu Nvidia GeForce RTX 3080 Ti vzali do ruky nadšenci do přetaktování a padaly rekordy. Mezi prvními je skupina OGS se speciální verzí karty Galax HoF OC Lab Edition XOC Special, která má v základu tříslotový chladič se třemi ventilátory a maximální TDP je navýšeno na 450 W (standardně 350 W).

Pomocí kapalného dusíku, který chladil blok na grafické kartě, se podařilo na hlavním čipu dostat frekvenci na neuvěřitelných 2,8 GHz. Frekvence pamětí GDDR6X byla 1,4 GHz. Karta s tímto přetaktováním dosáhla v testu 3DMark Port Royal celkem 18 726 bodů.

Procesor Intel Core i9-10900K nebyl nijak zvláště přetaktovaný, používalo se u něj vodní chlazení a frekvence v době testu byla 5,3 GHz. Použité byly operační paměti DDR4 přetaktované na 4,3 GHz při časování CL15. Rekord se uskutečnil na základní desce Asus ROG Maximus XII Apex.

Uvidíme, jestli se nakonec podaří pokořit hranici 3 GHz na jádře, podobně jako u rekordů s GeForce RTX 3090.

Diskuze (1) Další článek: Slovenský létající automobil AirCar úspěšně doletěl z Nitry do Bratislavy

Témata článku: Intel, Grafické karty, Nvidia, GeForce RTX 3000, Ampere, Přetaktování, Rekord, GeForce, Frekvence, OGS, TDP, Nvidia GeForce RTX, Grafická karta, GeForce RT, GHz, VentilátorTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály