Notebooky | Nvidia | Grafické karty

GeForce RTX 2080 Super se dostane i do tenkých herních notebooků. Připravuje se verze Max-Q

Nvidia již před nějakou dobou představila novější modely desktopových modelů grafických karet ve variantě „Super“, které přináší sice minimum vylepšení, ale výkonnostně vyplňují mezery mezi staršími modely.

Dle neoficiálních informací, které unikly díky odkazu v databázi programu Geekbench, se ale varianty „Super“ chystají i pro herní notebooky. V databázi se konkrétně objevila zmínka o velmi výkonném modelu GeForce RTX 2080 Super Max-Q, což je technologie umožňující dostat i takové grafiky do tenkého těla notebooku.

Klepněte pro větší obrázek

Použitá mobilní grafika by měla nabídnout 3 072 cuda jader, frekvenci 1,23 GHz a 8 GB grafické paměti GDDR6 (256-bit). Čip by měl rovněž mít 48 jader pro ray tracing. Notebook má dosud neuvedený model procesoru Intel desáté generace - Core i9-10980HK s 8 jádry a frekvencí až 5 GHz.

Váš názor Další článek: ELONOVINKY: Test Crew Dragonu se podařil, loď úspěšně unikla explozi

Témata článku: Notebooky, Nvidia, Grafické karty, Databáze, SUP, GeekBench, Verze, Frekvence, Jádro, Neuvedený model, Notebook, Herní, Super, Max-Q, GHz, Model, GeForce RT, Super Max-Q, Grafické karty na Heureka.cz