Nvidia | Hry | GeForce Now

GeForce Now již na Macích s čipem M1 běží nativně. Streamování her bude úspornější

GeForce Now již na Macích s čipem M1 běží nativně. Streamování her bude úspornější

Streamovací herní platforma GeForce Now od Nvidie patří mezi nejlepší ve své kategorii, ale velkou konkurencí je řešení Xbox Cloud Gaming (Xbox Game Pass Ultimate), které kromě nákupu her umožňuje za relativně nízký měsíční poplatek hrát spousty her zdarma. Nvidia ale posouvá možnost GeForce Now stále dopředu a v nejnovější verzi 2.0.40 (v době psaní článku byla na webu Nvidia stále ještě starší verze) potěší majitele jablečných počítačů s čipem Apple M1.

GeForce Now již nativně podporuje architekturu čipu M1, který se nachází v Mac mini, iMacu, MacBooku Air, MacBook Pro nebo Mac Studio. Dřívější verze běžely pouze přes překladač Rossetta 2, protože byla vydány pro procesory s instrukční sadou x86. Nyní je však už postavena přímo pro Arm, takže by vše mělo být rychlejší a hlavně i úspornější. Vzhledem k tomu, že při hraní jde jen o dekódování stahovaného videa a snímání kláves, lze počítat s tím, výdrž na baterii bude opravdu velmi dlouhá.

Nvidia přidala spoustu nových her ze Steamu a Epic Games Store, přičemž na Macu je rozlišení omezeno stále na 1600p (MacBooky), respektive 1440p (iMacy) s až 120 fps. Rozlišení 4K HDR zůstává stále výsadou pouze Nvidia Shield TV. Mezi novinkami je i možnost sledovat statistiky rychlosti renderování na straně serveru nebo rychlejší výběr her dle žánru.

Nejvyšší varianta s GeForce RTX 3080 v cloudu stojí 539 korun měsíčně nebo 2 690 korun s půlročním předplatným. Nově lze předplatné koupit i jako dárkovou digitální kartu na 2, 3 nebo 6 měsíců.

Diskuze (1) Další článek: Pořád roste. Na Facebooku každý den visí už dvě miliardy uživatelů

Témata článku: Nvidia, Steam, Hry, ARM, Mac Studio, MacBook, GeForce Now, Streamované hraní, Nvidia Shield TV, Epic Games Store, MacBook Air, Streamování, Xbox Game Pass Ultimate, Čip, Xbox Cloud Gaming, Poplatek, Hry pro PC na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Zavolejte si z Oken. Jak propojit telefon s počítačem s Windows

Zavolejte si z Oken. Jak propojit telefon s počítačem s Windows

Microsoft aktualizoval svoji službu umožňující propojení s telefonem. Kromě volání a psaní SMS z počítače jsou nyní dostupné i notifikace z dalších služeb nebo ještě více přístupná galerie.

Jan Spěšný
AndroidWindows
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA