Nvidia | Grafické karty

GeForce GTX 2080 FE od Nvidie dostane lepší chlazení s dvěma ventilátory

Z již dříve uniklých zdrojů vyplynulo, že nová GTX 2080 bude mít silnou napájecí kaskádu a zřejmě i vyšší spotřebu, než měla předchozí generace. Proto se Nvidia podle redakce Wccftech rozhodla, že vybaví tuto grafickou kartu v edici Founder's Edition výkonnějším chlazením. Tradiční konstrukce Nvidie s jedním ventilátorem bude zcela překopána a chlazení dostane dva ventilátory. Chladič se tedy bude zřejmě hodně podobat nereferenčním chladičům klasických výrobců grafických karet, jak je známe z aktuálních modelů.

Další zajímavé informace o nových kartách prozradila společnost Galaxy, která je výhradním výrobcem grafických karet Nvidia. Dle jejich vyjádření budou grafické karty na trhu nejpozději do konce září a jejich výkon bude značný, doslova průlomový. Zda se jedná pouze o marketingové řeči či nikoli, se dozvíme již velmi brzy. Každopádně informace pochází z oficiálního zdroje, takže určitou váhu rozhodně má. Přesné datum uvedení karet na trh Nvidia stále neprozradila.

Diskuze (5) Další článek: Japonci se zmenšují, protože jejich ženy se honí za štíhlou linií

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Vysoká spotřeba, Chlazení, Tradiční konstrukce, Oficiální zdroj, Ventilátor, LEP, Galaxy, Nová karta, GTX, Přesné datum, Uniklý zdroj, Předchozí generace, Nové gtx, GeForce, Karta, Grafická karta, Dobré chlazení, Ventil, Nereferenční chladič, Chladič, Grafické karty na Heureka.cz