Gearbest otevírá sklad v České republice

Gearbest otevírá sklad v České republice

Nákupy z Číny jsou spojené s dlouhým čekáním na dopravu a u dražších položek i s náklady na celní řízení. Čínské obchody to řeší mezisklady v Evropě, ze kterých nedoplácíte DPH, doprava po Evropě ale nebývá zadarmo. Tyto evropské sklady nemají nikdy rozsáhlou nabídku produktů, ale dá se tam občas něco vybrat výhodněji.

Klepněte pro větší obrázek
Český sklad se schovává za označením EU-5

Proto nás těší, že Gearbest nyní otevírá český sklad, ze kterého budete mít v České republice rychlou dopravu zadarmo. Nepřekvapí malý počet položek (je jich tam jen pár desítek), ale nějak se začít musí.

Sklad se na Gearbestu schovává za označením EU-5, jen tak do očí vás tedy neudeří. Dostanete se k němu přes cenové akce v EU skladech, ale k celému seznamu položek nikoli. Protože ho ale máme k dispozici, vyexportovali jsme jej do tabulky z Google Sheets. Je tam i několik slevových kupónů na nižší ceny. Počet dostupných kusů odpovídá 23. listopadu, samozřejmě reálný aktuální stav nemáme k dispozici.

Ceny jsou určitě vyšší než v čínských skladech, ale nedoplácíte DPH. Doprava je sice do ČR zdarma a trvá 2-7 dní, ale ceny jsou občas vyšší než z jiných EU skladů. Současně stále platí, že nakupujete z Číny, nemáte tedy českou záruku, české možnosti vrácení zboží ve 14 denní lhůtě a problémy musíte řešit s čínskou podporou. Český sklad se nerovná český prodejce. Neskákejte tedy na zdánlivě výhodné nabídky a vždy vybírejte s rozmyslem.

Témata článku: Google, E-shopy, Evropa, Čína, Evropská unie, Doprava, Black Friday, Čínský obchod, Denní lhůta, Gearbest, Dlouhé čekání, Celní řízení, DPH, Celý seznam, Český sklad, Nízká cena, Český prodejce, Česká republika, Sklad, Slevový kupón, Označení, Rychlá doprava, Výhodná nabídka, Rozsáhlá nabídka, Položka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu