Gearbest otevírá sklad v České republice

Gearbest otevírá sklad v České republice

Nákupy z Číny jsou spojené s dlouhým čekáním na dopravu a u dražších položek i s náklady na celní řízení. Čínské obchody to řeší mezisklady v Evropě, ze kterých nedoplácíte DPH, doprava po Evropě ale nebývá zadarmo. Tyto evropské sklady nemají nikdy rozsáhlou nabídku produktů, ale dá se tam občas něco vybrat výhodněji.

Klepněte pro větší obrázek
Český sklad se schovává za označením EU-5

Proto nás těší, že Gearbest nyní otevírá český sklad, ze kterého budete mít v České republice rychlou dopravu zadarmo. Nepřekvapí malý počet položek (je jich tam jen pár desítek), ale nějak se začít musí.

Sklad se na Gearbestu schovává za označením EU-5, jen tak do očí vás tedy neudeří. Dostanete se k němu přes cenové akce v EU skladech, ale k celému seznamu položek nikoli. Protože ho ale máme k dispozici, vyexportovali jsme jej do tabulky z Google Sheets. Je tam i několik slevových kupónů na nižší ceny. Počet dostupných kusů odpovídá 23. listopadu, samozřejmě reálný aktuální stav nemáme k dispozici.

Ceny jsou určitě vyšší než v čínských skladech, ale nedoplácíte DPH. Doprava je sice do ČR zdarma a trvá 2-7 dní, ale ceny jsou občas vyšší než z jiných EU skladů. Současně stále platí, že nakupujete z Číny, nemáte tedy českou záruku, české možnosti vrácení zboží ve 14 denní lhůtě a problémy musíte řešit s čínskou podporou. Český sklad se nerovná český prodejce. Neskákejte tedy na zdánlivě výhodné nabídky a vždy vybírejte s rozmyslem.

Diskuze (8) Další článek: Firefox bude označovat hacknuté weby, kterým v minulosti unikla uživatelská data

Témata článku: Google, Evropa, Čína, Evropská unie, E-shopy, Doprava, Black Friday, Český sklad, Položka, Výhodná nabídka, Dlouhé čekání, Gearbestu, Čínský obchod, Celní řízení, Označení, Celý seznam, Česká republika, Český prodejce, Slevový kupón, DPH, Nízká cena, Gearbest, Denní lhůta, Rychlá doprava, Sklad

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů