Gates uvede nový systém Windows CE

Na výstavě CES v Las Vegas je rušno. V chystané řeči Bill Gates uvede novou verzi operačního systému Windows CE a další novinky.
Na výstavě CES v Las Vegas je rušno. V chystané řeči Bill Gates uvede novou verzi operačního systému Windows CE a další novinky. Ve snaze vzkřísit ideu Windows CE bude uvedena nové verze systému, která bude obsahovat některá vylepšení ergonomie uživatelského rozhraní a například podporu pro Microsoft Media Player. Jak jsme psali, že označení Windows CE bude změněno na Windows Powered, tak samotný systém Windows CE se bude nejspíše jmenovat Pocket PC a zařízení se systémem Windows CE se budou jmenovat Windows Powered. Prostě lehký zmatek v označení. Spolu s ohlášením nové verze Windows CE bude ohlášena i nová verze Auto PC. Tento systém pro inteligentní autorádia se zatím ale příliš neujal. V současnosti připravuje autorádia s tímto systémem jen firma Clarion a chystá se k tomu firma Visteon. Pokud někdo Auto PC recenzoval, kritizoval i chválil na něm příbuznost s Windows, jak co do rychlosti tak co do příjemnosti ovládání. Auto PC zatím skomírá a zřejmě díky absenci konkurence lze toto skomírání pokládat pouze za pomalý rozjezd.

Nová Windows CE slibují podporu pro operace v reálném čase, bude tedy možné sledovat plynulé video, poslouchání MP3 skladeb bude pohodlnější, vůbec celá oblast multimédií bude přístupnější. Stejně tak chce Microsoft uvést i program Microsoft Reader který pomocí technologie ClearType výrazně zlepšuje čitelnost textů na barevných LCD obrazovkách. Microsoft Reader by tedy mohl pomoci vylepšit reputaci barevných displejů paradoxně hlavně kvůli lepší čitelnosti černobílého textu.

To, jestli nová Windows CE zvrátí poměr Palm vs. Windows CE na současných zařízeních, bych se odvážil tvrdit, že rozhodně nikoli. V oblasti osobních organizérů do dlaně má Palm stále cenné body díky filozofii funkční jednoduchosti. Nová Windows CE Palm ale zřejmě vyšachují z oblastí inteligentnějších digitálních společníků pro prolézání Internetem, sledování videa a přehrávání hudby.

Diskuze (2) Další článek: Intel uvádí Celeron 533 MHz

Témata článku: Windows, Bill Gates, CES 2010, Win +, Nové auto, Nový systém, Idea, Plynulé video, Ideo, Clarion, Window, Las Vegas, Autorádia, Nový, Windows +Vy a počítač: Kdy přejdete na Windows 11?
redakce
Windows 11Vy a počítačAnkety
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple
Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

** Včera odpoledne Facebook postihl rozsáhlý výpadek ** Tentokrát jej experti pečlivě zmapovali ** Projdeme si ho krok za krokem a vysvětlíme jednotlivé etapy

Jakub Čížek
VýpadekFacebookSociální sítě
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware