Gates na Comdexu – neznáte dobrý vtip o právnících?

Bill Gates pravidelně otevírá svým projevem výstavu Comdex. Tentokráte povídal více o budoucnosti než o deset dní starém závěru soudu.
Projev Billa Gatese při otevírání Comdexu je již tradicí. Šéf Microsoftu zde pravidelně představuje své vize směřování výpočetní techniky a nastiňuje trendy budoucnosti. Letošní projev byl ovšem zejména v očekávání toho, jestli Bill bude nějak komentovat závěry soudu, který rozhodl, že se Microsoft chová monopolně. Bill Gates to však zmínil jen v úvodu, kdy se v rámci tradičního vtipu na úvod prezentace zeptal, zda někdo nezná nějaký dobrý vtip o právnících. Pak jen poděkoval lidem za podporující e-maily.

Hlavní část svého projevu věnoval budoucnosti webu a technologiím počítačů. Popravdě nezmínil nic nového pod sluncem. Tradičně poukázal na větší personalizovanost webu a dostupnost Internetu i na drobných počítačích, které se připojují bezdrátově k různým službám. Velký význam bude mít podle Gatese nadále osobní počítač, ten bude tvořit základ všech činností, byť bude doplňován o řadu dodatečných zařízení, které budou mobilní. Počítač prostě ze stolů nezmizí. Hlavními trendy podle Billa Gatese jsou:

  • XML, které bude významnější než HTML
  • Bezdrátové a širokopásmové sítě
  • Windows 2000 jako alternativa k mnohem dražším systémům
  • Růst ve vývoji malých zařízení (interaktivní televize, kapesní počítače)
  • Důraz a bezpečnost v komunikaci
  • První generace dětí vyrostlá v éře Internetu bude čelit novým výzvám
Gates prezentoval také speciální přenosné zařízení velikosti knihy s označením MSN companion. Již z názvu je patrné, že se jedná o počítač s bezdrátovým připojením k síti MSN. Tento systém je vybaven Windows CE, obrazovkou a redukovanou klávesnicí. Není to prototyp mimo tento svět, Philips, Thomson a další jej připravují na další rok do výroby. Vcelku zajímavé, když si uvědomíte, že Philips před nedávnem z Windows CE zařízení vycouval.
Diskuze (2) Další článek: Baan se vrací na scénu

Témata článku: Windows, Bill Gates, Thomson, Dobrý, Dodatečné zařízení, Televize Philips, Vtip, Různá alternativa, Gates, Dobrý vtip, Generace dětí, Comdex, BillJak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux