Hodinky | Garmin

Garmin představil hodinky Venu za deset tisíc s OLED displejem a týdenní výdrží

Před týdnem se Garmin pochlubil novou verzí nejvyšší řady sportovních hodinek Fénix 6, která se dočkala i solárního dobíjení, a nyní vyrukoval s levnějšími hodinkami Venu, které už mnozí porovnávají s podobnou kategorií Vivoactive. Ostatně, Garmin aktualizoval i tuto řadu.

Venu jsou opravdu takové Vivoactive na steroidech s dotykovým 1,2“ OLED displejem s rozlišením 390 × 390 pixelů. Hodinky Garmin patří z hlediska funkční výbavy a výdrže k naprosté špičce, OLED s kontrastními živými barvami mu ale doposud chyběl.

Na stranu druhou, displej s lepšími barvami se u konkurence často podepisuje na nižší výdrži, což by ale neměl být v případě Garminu problém, Venu totiž i v režimu chytrých hodinek s aktivní komunikací se spárovaným mobilem slibují výdrž až 5 dnů, což je velmi slušný výkon. S aktivním záznamem GPS pak hodinky vydrží asi 6 hodin, což bude stačit na běžný sport, na celodenní cyklovýlet s přestávkou na oběd to už ale také není.

Garmin Venu v propagačním videu:

S hodinkami budete moci v Chorvatsku skočit mezi mořské ježky – jsou dostatečně odolné, aby zvládly plavání (5 ATM) a před škrábanci je (snad) uchrání Gorilla Glass 3 a tělo z nerezové oceli a vyztuženého polymeru, který používají i hodinky TicWatch Pro. Základní řemínek je silikonový.

Hodinky mají rozměry 43,2 × 43,2 × 12,4 mm a hmotnost 46,3 g a vedle obvyklé softwarové výbavy, kam patří záznam sportovních aktivit, platby pomocí Garmin Pay, ovládání Spotify nebo třeba zobrazování notifikací z mobilu, je výrobce vybavil ještě armádou senzorů.

Klepněte pro větší obrázek
Garmin Venu je k dispozici ve čtyřech barevných podobách

Vedle dnes už standardních GPS a GLONASS nechybí ani podpora evropského lokalizačního systému Galileo, barometrický výškoměr, gyroskop, akcelerometr, teploměr, kompas a samozřejmě čidlo srdečního tepu včetně oxymetru –senzoru okysličení krve.

Hodinky údaje z čidel a chytrého softwaru použijí třeba ke sledování hydratace, stresu, spánku, dýchání, energie během dne a menstruačních cyklů, což se však týká pouze žen. Zároveň nechybí podpora prakticky všech myslitelných sportovních aktivit.

Garmin aktualizoval i řadu Vivoactive 4:

Američané si mohou hodinky v předprodeji pořídit za 400 dolarů, přičemž výrobce je začne rozesílat zhruba za 5-8 týdnů. Česká cena by se měla pohybovat okolo 10 000 korun.

Diskuze (39) Další článek: Zkusili jsme rekordně lehký Acer Swift 5 a jeho těžší dvojče Swift 3

Témata článku: Hodinky, GPS, Sport, Nositelnosti, Garmin Pay, Gorilla Glass, Turistika, Garmin, Galileo, Hydratace, Chorvatsko, Čidlo, Výdrž, Cyklovýlet, Displej OLED, Venu, Hod, Displej, Sportovní aktivita, Fénix, Steroidy

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5