Automobily | Garmin | Navigace | Alexa

Garmin doufá, že Alexa a velký dotykový displej zachrání prodej autonavigací

Výrobce navigací Garmin uvedl novou navigaci do aut. Ta má velký dotykový displej, výjimečná je ale zabudováním Alexy, hlasové asistentky od Amazonu. Snaží se tak bojovat s chytrými telefony a zabudovanými systémy v autech, které chytré asistenty často mají.

Celou čelní stranu Garmin DriveSmart 65, kromě rámečků, zaobírá dotykový displej, který slouží k ovládání zařízení. Zároveň se jedná o první klasickou navigaci od výrobce, která integruje hlasovou asistentku Alexu od Amazonu. Firma již dříve experimentovala s malým doplňkem do auta, nyní ale vše integruje do klasického zařízení.

Pro ovládání hlasem je tu fráze „Ok Garmin“, která slouží pro započetí navigování či získání podrobností o trase. Pro vše ostatní pak stačí vyvolat Alexu. Ta dokáže zobrazit informace přímo na displeji, třeba přehrávač hudby, vždy ale zůstane viditelná část s navigací. Zvládne tak snadno úkoly, které by jinak vyžadovaly ovládat telefon či systém v autě. Bez telefonu se ale uživatel zcela neobejde, je nutný pro aktivaci Alexy skrze aplikaci Garmin Drive.

Novinka se začíná prodávat za cenu 300 dolarů (přibližně 7 tisíc korun), což není zrovna  málo. Může to být ale levnější, než dokoupení Android Auto či Apple CarPlay od automobilky.

Diskuze (26) Další článek: Robotický policista umí kontrolovat doklady, dávat pokuty i použít zastavovací pás s hroty

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,