LTE | T-Mobile | Připojení k internetu

Garantované připojení od T-Mobilu. Když vypadne VDSL, ihned jej nahradí pomocí LTE

T-Mobile od konce října nabízí unikátní službu internet se garancí připojení. Nejde o garanci 99,9% dostupnosti jako u některých firemních SLA smluv, ale o nadstavbu VDSL internetu, u něhož uživatele po výpadku připojení automaticky přesměruje na LTE. Přes mobilní síť se také bude moci ihned po doručení modemu ještě, než by přišel technik zprovoznit přípojku.

Letošní rok jasně ukázal, jak je nezbytný přístup k internetu. A že je potřeba ho vyřídit jednoduše a v podstatě okamžitě,“ říká Zdeněk Spurný, manažer služeb pro domácnosti T-Mobile, a dodává: „My máme velmi jednoduché řešení – k DSL modemu přibalíme zákazníkům i LTE modem. Surfování přes LTE síť tak pomůže překlenout období, než bude fungovat pevný internet. Stejně tak poslouží jako záloha, když dojde k výpadku či odstávce DSL.

Služba je dostupná u všech tarifů, tedy pro připojení o rychlostech 20/2, 50/5, 100/10, 250/25 a 1000/100 Mb/s (ten běží na optice), které operátor poskytuje za 399 až 799 Kč měsíčně. Momentálně navíc novým zákazníkům zlevní všechny tarify na 299 Kč během prvních šesti měsíců.

Podmínky garance

Záložní LTE ale má několik podmínek. Zákazník si musí pronajmout VDSL modem od T-Mobilu. Základní Zyxel 3312 stojí 50 Kč na měsíc, lepší Sercomm Speedport Plus (s Wi-Fi 5 a čtyřmi gigabitovými LANy) je za 70 Kč. Žádný z nich nemá integrovaný LTE modem, ten T-Mobile dodává na USB klíčence Alcatel LinkKey, který se připojuje od Zyxelu nebo Sercommu.

Záložní LTE běží s rychlostí jen 5/3 Mb/s. Funguje vždy jen tehdy, pokud není dostupné VDSL, tedy i při ručním odpojení kabelu. T-Mobile však v podmínkách služby vymezuje, že LTE modem lze použít pouze v místě instalace VDSL. Není tedy možné vzít s sebou USB dongle třeba na chatu a používat tam v notebooku. Připojil by se k jiné síti, což operátor samozřejmě pozná. Nelze z něj ani vyjmout SIM kartu a použít jinde, je spárovaná s modemem. Tím se operátor chrání před vykutálenými Čechy.

Zálohované připojení je sympatickým bonusem, jak se T-Mobile může odlišit od dalších zhruba 20 poskytovatelů VDSL. Přesně před měsícem jsme na Živě měli velké srovnání všech českých nabídek, avšak T-Mobile z něho i tak vyšel velmi dobře. Tarify si neměl nejlevnější (ale ani nejdražší), zato se pyšní bezplatnou instalací/aktivací služby a také bezplatným přidělením jedné veřejné IPv4 adresy a bloku IPv6 adres o rozsahu /56. Obojí je ve srovnání s konkurencí téměř rarita.

CZ.NIC radí, jak si vybrat vhodné připojení k internetu:

Diskuze (39) Další článek: NASA se po dlouhých měsících spojila se sondou Voyager 2. Dnes je 18 miliard kilometrů daleko

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Poskytovatelé internetu, LTE, Modem, T-Mobile, Připojení k internetu, VDSL, Tarif, Připojení, DSL, Instalace, Operátor, SLA, Modemy na Heureka.cz



Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix