Microsoft | Herní konzole | Hry

Game Pass na PS4 ani Switchi nebude, konkurenti to Microsoftu nedovolí

Herní předplatné Xbox Game Pass je momentálně kromě mateřské konzole Microsoftu dostupné také na počítačích s Windows 10 (zatím stále v testovací verzi) a mobilech (prostřednictvím xCloudu). Šéf herní divize Phil Spencer v minulosti opakovaně řekl, že by Game Pass rád dostal na všechny platformy. Ale plán mu – zdá se – nevyjde.

V rozhovoru pro GameStar (na videa zhruba od 6 minuty) mluví o tom, že Sony ani Nintendo nemají zájem o to nabídnout na PS4 a Switchi plnohodnotný xboxový zážitek. Hráči prý očekávají, že budou s sebou mít i komunitu Xbox Live, achievementy atd. A toho na konkurenčních konzolích nedosáhnou. Spencer bohužel nebyl příliš konkrétní.

Otázkou je, jestli by Game Pass neporušoval některá z interních pravidel Sony či Nintenda. Existuje ale několik precedentů, které slova Spencera vyvracejí. Na PS4 se lze v Minecraftu (který Microsoft vlastní) přihlásit k účtu Xbox Live a hrát s kamarády napříč platformami. A na PS4 je od loňska předplatné EA Access fungující na stejném principu jako Game Pass.

Co nejspíš hraje rozdíl, je fakt, že EA Access obsahuje jen hry vydané EA. V Game Passu je přes 100 her různých vydavatelů. S nimi ale mají Sony i Nintendo vlastní smlouvy.

Možným řešení by bylo streamování přes xCloud. Ale i to může odporovat politice obou japonských společností. Nehledě na fakt, že u streamování se počítá s xboxovým ovladačem, který se s PS4 ani Switchem nekamarádí.

PS: Již zítra večer se uskuteční dvouhodinová show, na které Microsoft ukáže nové hry pro Xbox Series X, a to včetně titulů jeho vlastních studií. Už víme, že uvidíme hratelnou ukázku Halo Infinite. Spekuluje se také o odhalení dalšího dílu Fable.

via Game Industry

Váš názor Další článek: AMD uvádí hybridní čipy Ryzen 4000 APU s integrovanou grafikou

Témata článku: Microsoft, Playstation, Herní konzole, Hry, Sony, Xbox Series X, Minecraft, Nintendo, Game Pass, Fable, Halo, Game Industry, EA Access, Phil Spencer, Streamování, XCloud, Xbox Game Pass, Xbox Game Pass Ultimate, Gamestar, Project xCloud, Switch, Xbox LiveJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály