Intel | DDR5 | Paměti

G. Skill má zatím nejrychlejší pamětí DDR5-6666. Už ale testuje i modely s frekvencí 7 GHz

V seznamu profilů operačních pamětí DDR5, XMP 3.0 od Intelu, se mezi nejrychlejší modely zařadily paměti G. Skill s frekvencí až 6 666 MHz při časování CL40. Společnost G. Skill se ale nyní pochlubila, že už úspěšně testuje vyšší také frekvence.

Pomocí vybraných čipů DRAM od Samsungu se G. Skill podařilo vytvořit operační paměti DDR5 s frekvencí 7 GHz (DDR5-7000, dvojice 16GB modulů), které si stále drží slušné časování CL40-40-40-76. Tato kombinace přitom byla vytvořena bez použití speciálního chlazení a vše běželo na nové platformě od Intelu (Alder Lake-S) s čipsetem Z690.

G. Skill jako důkaz zveřejnil i výsledky Memtestu a je tak jen otázkou času, kdy tyto paměti budou na trhu. Zatím se počítá s tím, že budou patřit do řady Trident Z5.

Paměti DDR5 mají výhodu právě v mnohem vyšší frekvenci, která bude do budoucna i nad hranicí 10 GHz. I když už někteří výrobci oznámili rychlosti přes 7 GHz, jednalo se o extrémní přetaktování, které spíše ukazuje možnosti.

U základních modelů s frekvencí 4,8 GHz a podobných nelze příliš počítat s tím, že budou výkonem konkurovat rychlým pamětem DDR4 na vyšší frekvenci právě kvůli mnohem vyššímu časování.

Váš názor Další článek: Americké úřady schválily nouzové použití vakcíny Comirnaty od Pfizeru pro děti od 5 do 11 let

Témata článku: Intel, Samsung, Čipy, DDR5, Rekordy, Paměti, Výroba, Přetaktování, Operační paměť, Conte, Frekvence, Alder Lake-S, TES, Model, Časování, GHz, Paměť, Chlazení, Paměti na Heureka.czNa Islandu spustili největší vysavač na CO₂. Ročně zachytí 4 tisíce tun, a to je zoufale málo…

Na Islandu spustili největší vysavač na CO₂. Ročně zachytí 4 tisíce tun, a to je zoufale málo…

** Na Islandu spustili největší čističku vzduchu na světě ** Ročně odstraní až 4 tisíce tun oxidu uhličitého ** Zachycený uhlík se v zemi promění v horninu

Karel Kilián
IslandCO2Atmosféra
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály