Funkční účetnictví za 150 Kč!

Money 2000, byť zatím v beta-verzi, působí jako vyspělý produkt překvapující staronovou tváří. Už za 150 Kč s ním můžete vést agendu své garážové firmy.
V oblasti malých a středních ekonomických systémů si Cígler Software po létech tvrdé práce vybudoval vysněné postavení. Jeho Money 97 jsou zřejmě jedním z neprodávanějších účetních systémů roku. Malí živnostníci i střední firmy do několika desítek zaměstnanců můžou s Money účtovat pod DOSem, pod Windows, v síti, v pobočkách a s potížemi se obracet na bezplatnou horkou linku.

Aktivní pracovní plocha – nic nového?
Na včerejším semináři pro prodejce systému Money ve Staré poště u Pozořic jsme si mohli prohlédnout novou verzi Money 2000. Kromě řady vnitřních změn se změnila především tvář systému. Přibyla tzv. Aktivní pracovní plocha (trošku nešťastný název – ona s aktivní plochou Windows vůbec nesouvisí!), tedy na první pohled „jen“ souhrn ikon v levé části obrazovky. Dotyčné ikony jsou však přímými linkami k jednotlivým podsystémům a funkcím a reagují na první kliknutí. Pravá část obrazovky může zobrazovat kromě stručné nápovědy také deník zaznamenávající všechny provedené operace, a to do posledního detailu.

Tato koncepce podstatnou měrou zjednodušuje orientaci v systému a jeho ovládání, zachovává však původní klávesové zkratky i menu, takže přechod na nový systém může být bezbolestný.

Upřímně řečeno – kromě názvu nejde o nic převratného – s podobným konceptem tu už přece byli jiní. Důležitý je ale celkový trend, kterému Cígler Software podřizuje svůj vývoj – snaží se z někdejšího systému „pro vyvolené“ udělat aplikaci, kterou může ovládat i naprostý počítačový antitalent.

Účtování v demoverzi je – legální!
Hodně bodů získává Cígler Software díky své „vnucovací“ politice – plná verze Money 2000 omezená pouze počtem položek v některých částech systému je k mání za 150 Kč a u Cíglerů nemají nic proti tomu, že ji malé firmy používají. Pokud povolené počty překročíte, což se ale asi stane velice brzy, na fakturách se objeví přetisk „Neplatné“; koupením licence pak můžete rozšířit produkt na plnou verzi odpovídající nakoupené licenci a získáte tak navíc možnost využít horké linky a servisu.

Jak potvrzují uživatelé i naše redakční testy, za svůj úspěch vděčí Money zejména dobrému analytickému rozvržení systému (tedy je přehledný, uživatelsky přítulný a přitom variabilní), rovněž spolehlivosti a obstojné rychlosti zavádění změn závislých na legislativě. Pověst produktu nepoškodilo ani jisté opoždění dlouho očekávaného přechodu pod Windows před dvěma lety. Money 2000 je vyspělým produktem, jehož výrobce už neřeší otázku „aby systém vůbec počítal“, ale spíše se věnuje jeho rozšiřování, ladění a přidávání libůstek.

Novou verzi uvidíme také na Invexu.

Váš názor Další článek: Co znamenají chybová hlášení při instalaci Windows 98? (III. díl)

Témata článku: Software, Windows, Plná verze, , Nová linka, Původní zaměstnanec, Přímý pohled, Cígler software, Money, Účetnictví, Malá část, Pracovní plocha, Nešťastný název, Malá spolehlivost, Fun


Určitě si přečtěte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 30

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 153

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk