Podle mne je na stahování nejlepší Download Accelerator 3.9.0.9 je asi nejrychlejší a pripojije se hned 4x !pak možná GetRight 4.2, který se mi jednou povedlo pripojit hned 6x! obvykle se to povede meximálně 2x !!! což není mnoho :)
To jsem právě u těchto programů nepochopil. Myslel jsem, že soubor stáhnu rychleji, ale když se začal stahovat hned 4x najednou, bylo mi jasné, že klasické 1 stažení bude asi tak 4x rychlejší... Nechápu smysl takových programů. Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit?
je to jednoduche ... napriklad stahujes neco ze serveru 1kB/s a jses tam sam ... pak se pripoji nekdo jiny a chce taky stahovat a tak server rozdeli prenosovou rychlost mezi vas oba ... takze stahujes 0.5kB/s ... ale kdyz ty se pripojis 9x a nekdo jiny 1x, tak ty dostanes 9 z 10 dilu a on 1 ... ty budes stahovat 0.9kB/s ... toto je velice prevelice zjednodusene ale takovy nejaky je princip ... :)
Nejak mi v clanku chybi, kdo vlastne realizuje samotne stahovani z FTP - ten program musi mit serverovou cast. Nepredpokladam ale, ze ji ma vlastni. Spis to vypada, ze jen predkousa pozadavek nektere jiz existujici sluzbe - ze by to BITFTP?
Jak už tu bylo uvedeno, díky kódování mailů je při použití mailu nutné přenést asi o 25% více dat, což spojení zase prodlouží, a v případě placeného objemu dat i prodraží.Výbornou službu FTP downloader provozuje VOL na adrese http://www.vol.cz/cz/service/ftpdownload/ftp_downloader.html - umožňuje stahovat zadané soubory protokolem ftp nebo http a ukládají se na ftp server poskytovatele, ke kterému mají všichni klienti nejrychlejší přístup.Samozřejmostí je potvrzení přijetí požadavku i výsledku stahování mailem.Podobnou službu jsem viděl i u jiných poskytovatelů.
Taková služba se mi zrovna hodí. Jsem totiž připojenej přes kabelovou televizi a platím za stahovaný data. Prej se to na mejly nevztahuje...
Podobna sluzba je na adrese www.emailfile.com. Do jedneho riadka zadate adresu servera do druheho vasu e-mail adresu.
Výše uvedený program jsem nezkoušel. Bude se ale pravděpodobně jednat o jakousi "nadstavbu" dnes již archaické služby BITFTP. Ta funguje přibližně následovně:Na adresu BITFTP@PUCC.PRINCETON.EDU pošlete svůj požadavek (obyčejný e-mail) ve tvaru:FTP wuarchive.wustl.eduCHUNKSIZE 0USER anonymous guestCD pub/WINDOWS_UPLOADS/BINARYGET vcalc09b.zipGET vcalc09b.txtQUITNa prvním řádku vaší zprávy musí být uveden příkaz FTP ve tvaruFTP jménoservru typpřenosuJméno serveru - lze zadat uvedeným způsobem (wuarchive.wustl.edu) nebo též jako IP adresu (128.252.135.4).Typ přenosu - říká BITFTP serveru v jakém formátu vám má data zaslat. Nejčastěji se používá "UUENCODE", který je nastaven automaticky a není tedy třeba jej specifikovat.CHUNKSIZE čísloudává velikost segmentů, ve kterých vám bude soubor poslán (0 - soubor dorazí vcelku).USER jméno hesloPro anonymní FTP servery stačí napsat "anonymous", jako heslo se použije vaše e-mailová adresa.CD jménoadresářenastaví požadovaný adresář (složku).GET jménosouboruTímto příkazem říkáte BITFTP serveru které to soubory vám mají být vlastně zaslány.QUITukončuje přenos a měl by být na posledním řádku celé zprávy vždy uveden.Pro získání více informací o této službě pošlete nejprve e-mail obsahující pouze příkaz HELP. Obratem vám bude zaslán úplný seznam podporovaných příkazů. BITFTP v současné době provozují tři servery: BITFTP@PLEARN.EDU.PL v Polsku, BITFTP@VM.GMD.DE v Německu a americký BITFTP@PUCC.PRINCETON.EDU. Denní limit činí něco přes 1 MB přenesených dat.A ještě pár rad na závěrPokud si necháváte poslat jakýkoliv jiný než textový soubor (*.ZIP, *.GIF, a pod.), bylo by nejspíš vhodné, aby přišel jako tzv. ATTACH, tedy jako připojený soubor. K tomu je nutné před zahájením přenosu do těla zprávy umístit ono kouzelné slůvko "BINARY", které zajistí, že dorazivší soubor nebude vsunut přímo do textu jako změť nečitelných znaků.Dále je třeba dodržovat velká a malá písmenka, protože většina FTP serverů běží na UNIXu a tedy je rozlišuje.Z vlastní zkušenosti nedoporučuji vytvářet zprávu pomocí volby FORWARD z vašeho poštovního klienta, ale vždy pouze jako NEW MAIL, jinak nebude BITFTP server schopen zaslané příkazy zpracovat.Tuto službu jsem naposledy použil přibližně před třemi lety, snad ještě funguje ;)
BITFTP (a mnoho jinych mail robotu) porad funguje a nemyslim si, ze by slo o "archaickou" sluzbu. Jde proste o "starou" sluzbu, ktera vsak stale funguje a pouzivam ji velmi casto. Je videt, ze neco na tech "starych" postupech asi bude.Myslim vsak, ze nastavit CHUNKSIZE na nulu je hloupost, lepsi je nastavit si treba 100 - 200 Kb, protoze mail neumi resume a je lepsi dostat soubor rozkouskovany a spojit si ho az doma.
Souhlasim s tim, ze rychlost prenosu dat z mailserveru je vetsinou omezena jen a pouze linkou klienta. Navic ne kazdy ma plnohodnotne pripojeni (ma napr. pouze e-mail) a tato sluzba mu zpristupni ftp archivy. Nicmene za to necim plati:1) diky mime/uue kodovani stahuje cca o 1/4 vice dat nez by stahoval ftp protokolem2) nemuze pouzit funkci REST - pokracovat v prerusenem prenosuPro pretizene servery s rychlosti stahovani kolem 0.1 kB/s je to ovsem pohodlne - pokud nemate u providera unixovy shell s nesrovnatelnym komfortem schedulovani pomoci at.MP
Pod jakým OS byl odzkoušen?? Nepodařilo se mi jej nainstalovat na WIN2000EN.
Myslím si, že není na místě srovnávání s těmito programy, už jen proto, že umožňují stahování po částech, takže můžete lehce využít dobu, kdy stejně z nějakého jiného důvodu by jste byli připojeni.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.