FTP klient s bezkonkurenčně nejlepším poměrem cena/výkon

Vývoj LeechFTP byl zastaven a není dále vyvíjen. Co si tedy počít v situaci, když potřebuji rychle nainstalovat kvalitní FTP program a nechci utratit ani korunu?

Hledali jste na internetu, ale kvalitní FTP klient nikde? Již nehledejte, jednoho jsem pro vás našel a rovnou otestoval. Program se jmenuje SmartFTP a disponuje snad všemi funkcemi jako jeho placení kolegové.

Vzhled

Vzhled programu připomíná průzkumníka z Windows a je na velmi vysoké úrovni (navigační menu ve stylu Office XP), vzhledem trumfne i některé své placené kolegy. Celý program se skládá z jednotlivých plovoucích oken, která se dají různě přemisťovat a kombinovat. Oken si můžete otevřít nekonečně mnoho, pokud se vám vejdou na obrazovku. Do oken si můžete otevřít adresáře místního disku nebo více připojení.

SmartFTP


Funkce

Podpora Drag&Drop je samozřejmostí, stejně jako možnost pokračování v přerušeném stahování souboru (podporuje-li to server), užitečná věc, zejména pokud nemáte stabilním připojení. Můžete vytvářet fronty a časovat downloady nebo uploady na určité hodiny. Další vlastnosti jsou podpora FXP (přenos z FTP na FTP, pokud to severy podporují), implementace technologie vláken (threads), což jsou vlastně spojení se serverem. SmartFTP nabízí možnost otevřít až 16 vláken současně. Potěšující je podpora proxy, ukládání často navštěvovaných serverů do „Oblíbené“ ve styly prohlížeče Internet Explorer, hlídač URL (pokud si nakopírujete nějakou adresu FTP serveru do schránky, jste dotázáni, zda se má SmartFTP k tomuto serveru připojit), předdefinované příkazy pro nejpoužívanější FTP servery (G6, Serv-u a jiné). Ne poslední dobré vlastnosti jsou, automatické připojení po rozpojení, podpora FTP URL (ftp://uzivatel:heslo@ftp.adresa.net:port/cesta), detailní možnost konfigurace celého programu, FTP Search, který vyhledává soubory podle jména na volně přístupných FTP serverech (Fast FTP Search 4.0 a FTPIndexer.ru) a mnoho dalších maličkostí.

Práce s programem a instalace

Na výběr máte ze tří způsobů instalace, buď si stáhnete celý instalační program nebo stáhnete pouze malý instalátor a potřebné moduly se při instalaci nainstalují ze sítě a poslední možností je stáhnout si program zabalený v CAB (novější verze).
Stáhnul jsem si celý instalační balík, není nutné, ani jsem všechny součásti nenainstaloval. Vlastní instalace proběhla bez sebemenších problémů.
Práce s programem je intuitivní a pokud jste už někdy s nějakým FTP klientem pracovali nebude mít sebemenší problém.

Při testování jsem se snažil najít i nějakou tu chybku, aby se neřeklo, že dělám reklamu. Nakonec jsem našel dvě věci, které zmíním. Při ukončení mně někdy zůstal program viset na pozadí a musel jsem ho shodit až pomocí „Task manageru“ druhá věc, která se mně nepovedla rozchodit bylo filtrování. Není úplně jisté, zda je to chyba programu nebo operačního systému Windows Whistler Professional (vývojové stadium Windows XP Professional).

Hodnocení

Program bych doporučil vyzkoušet už jen proto, že je zdarma. Jedná se o kvalitní program s velmi pěkným grafickým rozhraním a během testování nespadl ani jednou. Zkoušel jsem přes noc stáhnout i větší objem dat (620 MB) a vše proběhlo úspěšně. V době, kdy LeechFTP již není dál vyvíjen a podporován neexistuje lepší FTP klient zdarma.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 98, Windows Millenium, WinNT4.0 nebo Win2k (pro Windows 95 je nezbytné nainstalovat upgrade WinSocku mimálně na verzi 2.0) a síťové připojení prostřednictvím protokolu TCP/IP (LAN nebo Internet).
Webová stránka: http://www.smartftp.com
Download, Velikost: 53,5 KB
Diskuze (28) Další článek: Skener do každé rodiny

Témata článku: Windows, Internet Explorer, Servo, Windows 7 Professional, Sever, Nejlepší, Cena, Minimální konfigurace, Celý klient, FTP, Poměr, Nejlepší poměr, Klient


Určitě si přečtěte

CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5