FrontPage 2000 – co víc si můžete přát

FrontPage 2000 je nově součástí balíku Office 2000 Premium Edition. Verze 2000 je skutečně velkým skokem dopředu směrem ke kvalitnímu Wysiwyg HTML editoru s přidanou hodnotou.
FrontPage 2000 je nově součástí balíku Office 2000 Premium Edition, ale i i nadále bude dostupná samostatně. Verze 2000 je skutečně velkým skokem dopředu směrem ke kvalitnímu Wysiwyg HTML editoru s přidanou hodnotou.

Nainstalováním FrontPage 2000 určitě neprohloupíte. Oproti FrontPage 98 budete mile překvapeni generováním HTML kódu při tvorbě stránky metodou WYSIWYG. Generovaný HTML kód neobsahuje tolik zbytečných znaků pro formátování dané oblasti, a co je největší výhodou, pokud si provedete svou vlastní úpravu v HTML kódu stránky, tuto stránku uložíte a znovu otevřete, zůstává vámi změněný HTML kód zachován. Nezměněn zůstává i při dalších úpravách webové stránky a FrontPage 2000 si formátuje pouze nově vkládané objekty. Přizpůsobit si ale můžete i to, jak je FrontPage bude formátovat.

Další novinkou je sloučení dvou samostatných programů z FrontPage 98, FrontPage Editor a FrontPage Explorer, do jediného programového prostředí. Okno programu je rozděleno na tři části, kde v levém sloupci je lišta „Views“, která umožňuje přepínat zobrazení a následně tvořit WWW stránky, dále zobrazit si složky a soubory na webovém serveru, kde je nutné mít nainstalovánu FrontPage Extensions pro FrontPage 2000 (lze použít i FrontPage Extensions z FrontPage 98, ale v tom případě nebudou podporovány všechny nové vkládané objekty z FrontPage 2000). Dále je v liště „Views“ dostupné zobrazení statistiky vašeho webu (počet souborů celkem, obrázků, scriptů, počet vedených odkazů atd.), grafické zobrazení struktury vašeho webu a kontrola hyperlinkových odkazů.

Ve druhém sloupci je vždy zobrazena struktura celého webu formou adresářů a v nich zobrazených souborech. Tohle je velmi praktické, pokud tvoříte velice obsahově rozsáhlý web a potřebujete mít rychle po ruce jakoukoli stránku. V tomto slouci je možné se také přepínat mezi jednotlivými weby, což uvítají správci, kteří mají na starost hned několik webovských serverů.

Ve třetím sloupci, hlavním okně pro tvorbu WWW stránek potom píšete stránky, můžete přímo editovat HTML kód nebo si zobrazit „Preview“ vaší stránky.

FrontPage 2000 přináší i jednoduchou aplikaci DHTML. Slouží k tomu možnosti nabízené lištou „DHTML Effects“, pomocí kterých jste schopni definovat jednotlivé akce na jejichž základě kterých se provede požadovaný efekt.

Mezi další dobrou vlastnost tohoto editoru webovských stránek patří podpora kaskádových stylů (Cascading Style Sheets – CSS) a možnost přesného umísťování jednotlivých daných objektů na webovské stránce.

Grafici ocení lepší správu barev, kde FrontPage přímo nabízí barvy již v dokumentu, nebo bezproblémový návrh pro různé verze prohlížečů – nastavíte cílovou platformu a FrontPage nepovolí nepodporované formátování a vkládá tagy v korektním stylu.

V neposlední řadě potěší to, že FrontPage 2000 po nainstalování přidává do Internet Exploreru 4.x ke tlačítku „Edituj“ možnost výběru editace buď přímo ve FrontPage 2000 nebo v Poznámkovém bloku ve Windows. Velmi praktické.

Podpora rámcových stránek, snadné vkládání tabulek, jejich kreslení tužkou, snadné vkládání objektů na stránku a jejich formátování, plná integrace do Office 2000 dělá z tohoto programu pro tvorbu webovských stránek silný nástroj, pomocí kterého vytvoříte pěkné stránky rychle a jednoduše. Samozřejmě chybičky se najdou, ale jedná se teprve o druhou beta verzi a pokud budou opraveny drobné chyby, bude to ještě lepší. Máme se určitě na co těšit.

Diskuze (7) Další článek: Jaké je umístění tiskových souborů?

Témata článku: Jednotlivý soubor, Sloupec, HTML, Nepodporovaný prohlížeč, Levá ruka, Nabízený soubor, Dostupný soubor, Přesná hodnota, Mile, HTML Editor


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co se dá najít na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co se dá najít na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 21

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

** Acer Predator Helios 500 je poctivý velký herní notebook ** platforma AMD zdatně konkuruje tandemu Intel+Nvidia ** Srovnání nevyznívá jednoznačně

Tomáš Holčík | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů