FreeDrive: dvacet mega zdarma ať jste kdekoli

Čas od času každý z nás potřebuje přestěhovat či „odložit“ si nějaká data na Internetu, například z práce domů nebo kamarádovi. Ne všichni však mají dostatečně velký mailbox či dokonce vlastní FTP server. V takovém případě použijte FreeDrive - svůj vlastní virtuální disk přímo na Internetu.
Čas od času každý z nás potřebuje přestěhovat či „odložit“ si nějaká data na Internetu, například z práce domů nebo kamarádovi. Ne všichni však mají dostatečně velký mailbox či dokonce vlastní FTP server. V takovém případě použijte FreeDrive -- svůj vlastní virtuální disk přímo na Internetu.

Neodolal jsem a zkusil to také, stačí mít jen WWW browser podporující JavaScript a hrr na www.freedrive.com. Po zaregistrování jména, hesla, e-mailu a několika dalších dotěrných dotazů typu vzdělání, zaměstnání či pohlaví (číslo bot už to po mně nechtělo) jsem si pojmenoval svůj nový virtuální disk s kapacitou rovných 20 MB jako „Macík“ a šel na to.

První dojem byl veskrze příjemný – srozumitelné ovládání včetně adresářového stromu a podobně. Pak přišel na řadu upload. Jedním tlačítkem jsem si vybral soubor, který jsem chtěl ze svého lokálního disku uložit, objevil se standardní dialog pro výběr souboru a už to frčelo, včetně obligátní animace kopírování a údaji (poněkud kulhajícími) o průběhu přenosu. Rychlost byla ucházející, na FreeDrive se má Supra 288 dostala velmi těsně pod dva kilobajty za vteřinu. Záleží na ovšem konektivitě, někomu z vás to pojede určitě ještě rychleji a někomu naopak asi pomaleji.

Samozřejmě že nic není úplně zadarmo a u FreeDrive nejsou žádní na hlavu padlí dobrodinci, kteří z čisté lásky k freebies budou vydržovat server, na kterém je solidní provoz. Krom toho, že hoši získali nový e-mail i s profilem uživatele, byl můj browser jak během připojení na FreeDrive tak i během vlastního přenosu dat vytapetován reklamami a o tom, že by byl můj Macík nějak extra zabezpečen proti případným čmuchalům (pro puritány: stále je řeč o mém novém virtuálním disku...) si také nedělám valné iluze -- to ostatně platí pro všechno, co mi někdo nabízí zadarmo. Nicméně FreeDrive funguje jak má a to se počítá. Kdo si chce navíc připlatit za další služby, může zkusit následující:

  • 20 MB navíc k původním dvaceti ($4.95/měs.)
  • 50 MB ($9.95/měs.)
  • 100 MB ($14.95/měs.)
  • SSL zabezpečení ($4.95/měs.)
  • a další typu chat, podrobný výpis využití FreeDrive, hromadný e-mail či multiuživatelský přístup.
Služba FreeDrive je zajímavá alternativa pro všechny, kteří si čas od času potřebují odložit pár mega na Síti. Je zdarma, nenáročná s poměrně snadnou obsluhou a jediné, co potřebuje, je WWW browser s podporou JavaScriptu. Doporučuji vyzkoušet, někdy se může hodit.
Diskuze (1) Další článek: Jsou známé ceny nového SQL Serveru 7 – bude to na Oracle stačit?

Témata článku: Supra, Browser

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost