Roman Langer (RomanL)
3. 9. 2019 • 9:22

Žádná škoda se nestala, nic reálného nebylo ukradeno. 😀

TomPlasil
TomPlasil
2. 9. 2019 • 20:55

jakože novinářský obrat "serverem a dezinfekce postižených počítačů." znamená, že na C@C S3RV3R dali instrukce k dálkové neutralizace malwaru

redmond
redmond
2. 9. 2019 • 19:28

ziadna krv, nuda.

dolph1888
dolph1888
2. 9. 2019 • 18:46

Nejsem zastánce přehnané kontroly PC a radím striktně oddělovat plně zabezpečené PC třeba pro bankovní a jiné důležité operace od běžného pro „hraní si”. Dnes u aktualizovaných W10 zcela postačuje Defender, možná je občasná kontrola on-line ESET nebo MBAM vč. hledání rootkitů. Snad 2 roky, jsem ani po důkladném skenování už nenašel nic a před tím v podstatě minimum, maximálně nějaké ten doplněk, co chtěl přepojovat na „nákupní” stránky. O co mi jde, v tomto případě, kdy dochází k těžbě kryptoměn, musí být CPU / GPU zatěžováno v klidu. Snad každý ví, jak si dát zobrazit systémové prostředky (Windows):
https://abload.de/img/snap00725lqj8j.png
a hle, pokud je CPU / GPU nad obvyklou hodnotou v klidu (0 - 2%), stačí se podívat dál do procesů, copak nám tam řádí. Samozřejmě, že pak už je lepší použít od Sysinternals ProcessMonitor nebo další aplikace pro přesnou detekci záškodníka. O PC je holt třeba se starat, chápat alespoň minimálně jak to funguje. Tenhle organizovaný boj státních složek, může nakonec vyústit v další regulace až nakonec zakáží lidem i soukromé disky. Vše bude muset být on-line pro dobro lidstva = totalita.

.Hardy
2. 9. 2019 • 17:54

Co na to říkají zdejší anti-antivirus, resp. anti-avast experti?

Jan Smetana
2. 9. 2019 • 17:14

Pokud 850 000 pocitacu udela nekolik milionu eura (treba ... 2 000 000), tak to je 2-3 eura na stroj. No, jako to neni moc.Treba nas stat by mohl vydelat vic, kdyby opravil D1 a lidi se do prace dostali rychleji (vydelali by vic penez .. eh .. odvedli by vice dani). To uz je ale vyssi matematika, deleni a nasobeni.

Určitě si přečtěte

Články odjinud